Niedziela  – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

   1. Dziś w naszej parafii przeżywamy radosną Uroczystość I Komunii Świętej 40    dzieci klas III. Serdecznie dziękujemy rodzicom tych dzieci, rodzicom     chrzestnym, babciom i dziadkom, paniom katechetkom, wychowawcom i           nauczycielom za    świadectwo          wiary i trud włożony w ich wychowanie. Doceniając zaangażowanie rodziców w przygotowanie dzisiejszej podniosłej          uroczystości, z całego serca prosimy, aby odtąd jeszcze bardziej kochali swoje         dzieci i pomagali im wzrastać w katolickiej wierze i miłości, a wszystkich     parafian i gości o modlitwę w tych intencjach. 

   2. Nasze dziękczynienie za dar I Komunii przedłużamy na kolejne dni Białego    Tygodnia: o godz. 18.00 dzieci komunijne z rodzicami uczestniczą we Mszy    świętej, w czwartek 1 czerwca ok. godz. 8.00 zaplanowany jest wyjazd na       pielgrzymkę do sanktuarium błog. Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

  3. W liturgii tego tygodnia m.in. obchodzimy: 29 maja – wspomn. św. Urszuli   Ledóchowskiej, dziewicy, 31 maja – Święto Nawiedzenia NMP.

  4. Zapraszamy w środę 31 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 na kolejne      spotkanie biblijno-liturgiczne.

  5. Od czwartku 1 czerwca rozpoczynają się doroczne Nabożeństwa czerwcowe do   Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele odprawiane będą: w      dni powszednie o         godz. 17.40, w niedziele         po Mszy świętej o godz. 11.00.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (od godz. 17.00 Godzina święta),   pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  7. W sobotę 3 czerwca po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 - w Wigilię   Uroczystości Zesłania Ducha Świętego - zapraszamy wszystkich na paschalne   nabożeństwo Drogi światła. Do udziału w tym nabożeństwie zobowiązana jest   młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

  8. W przyszłą niedzielę 4 czerwca obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha    Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca       po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja          eucharystyczna wokół kościoła (w procesji w białych strojach uczestniczą dzieci       pierwszokomunijne).

  9. Pamiętajmy, że w niedzielę za dwa tygodnie 11 czerwca, w Uroczystość Trójcy   Świętej kończy się czas Wielkanocnej Komunii świętej.

  10. W przyszłą niedzielę z racji X Dnia Dziękczynienia za dar wolności Ojczyzny   zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności w Warszawie.   

  11. Błogosławieństwo pól: dziś o godz. 15.30 na Wygodzie, w przyszłą niedzielę: o   godz. 15.00 w Curynie, o godz. 15.30 - w Wiszniach i Kolonii Wisznice.  

              12. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2259 zł.

            13. Na głównej alei cmentarza została położona kostka brukowa, należność za   wykonanie wyniosła 51 tys. zł.   

            14. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Konferencję dla Kół Różańcowych: „Maryja pełna Ducha Świętego”, Papież o Medjugorie, Relację z Diecezjalnego Dnia Akcji Katolickiej, „Słuchać głosu zwykłych obywateli” - relację z wizyty p. Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Parczewie,

            15. Intencje Modlitwy na czerwiec 2017 r.: * Ewangelizacyjna – Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar, * Diecezjalna – O powołania kapłańskie i zakonne, * Parafialna – O uszanowanie świętego charakteru każdej niedzieli.       

            16. W ostatnim tygodniu zmarli: Antoni Pajnowski (l. 69) z Rowin, Józefa Szubarczyk (l. 88) mieszkająca od kilku lat w Podedwórzu – niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.

 

            17. Wójt Gminy Wisznice zaprasza na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 14.00 w parku w centrum Wisznic. W programie wiele ciekawych gier i atrakcji dla najmłodszych, w tym także pokaz ratownictwa medycznego i teatrzyk dla dzieci.