Niedziela  – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Przeżywamy dziś wielką Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - za udział w   publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać   odpust zupełny. Kończy         się Okres Wielkanocny.          Zakończywszy obchód Świąt   Paschalnych, zachowajmy ich ducha w życiu i postępowaniu, bądźmy wdzięczni i   wierni Duchowi Świętemu, którego otrzymaliśmy; niech zawsze kieruj nami   Duchu Święty, a nie duch świata.

  2. Dziś w naszej parafii: * po Mszy świętej o godz. 9.00      katecheza dla młodzieży   przygotowującej się do bierzmowania, * po Mszy       świętej o godz. 11.00 adoracja   Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła (w procesji w   białych strojach uczestniczą dzieci komunijne), * o godz. 15.00 w Curynie i    15.30 w Wiszniach i Kolonii Wisznice - poświęcenie pól.

   3. Jutro, w drugim dniu Zesłania Ducha Świętego       obchodzimy Święto NMP Matki    Kościoła – Msze święte o godz. 6.30. 9.00 i 18.00 (nabożeństwo czerwcowe o         godz. 17.40). Tych, którzy nie muszą pracować, prosimy o zachowanie   świątecznego charakteru dnia, a wszystkich zachęcamy do uczestnictwa we Mszy         świętej. Od jutra rozpoczyna się Okres zwykły.

   4. We wtorek  6 czerwca w sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w    Zakopanem biskupi polscy ponowią Akt Poświęcenia Polski Niepokalanemu    Sercu Maryi. We wszystkich diecezjach i parafiach w Polsce         Akt ten zostanie    ponowiony 8 września 2017 r., w Święto Narodzenia NMP.

  5. Zapraszamy w środę 7 czerwca o godz. 18.00 na Mszę świętą połączoną z   Nieszporami, a następnie na kolejne cotygodniowe spotkanie biblijno-liturgiczne.

  6. W czwartek 8 czerwca obchodzimy liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa   Najwyższego i Wiecznego Kapłana, niech to nowe Święto kościelne będzie okazją    do wdzięczności Panu Bogu za posługę kapłanów i modlitwy o ich świętość. 

  7. W przyszłą niedzielę 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, która   kończy czas Wielkanocnej Komunii świętej.

  8. W piątek 16 czerwca w Pratulinie odbędzie się kolejne Diecezjalne Spotkanie   Młodzieży – „Jerycho Młodych”. Dla młodzieży naszej parafii i z dekanatu ks.   Remigiusz organizuje wyjazd i przyjmuje zapisy: koszt ok. 35 zł. (autobus + 10 zł.   wpisowe), wyjazd         ok. godz. 15.00, zachęcamy młodzież naszej parafii, zwłaszcza   przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do udziału w tym spotkaniu.              9. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3652 zł.; dziś z racji   Święta Dziękczynienia zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w   Warszawie.

  10. Bóg zapłać ojcom dzieci komunijnych za wczorajszą pracę na rzecz parafii         przy porządkowaniu placu przy kościółku po dawnej organistówce.

            11. W dzisiejszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Cierpliwe i wielkiego   miłosierdzia” - dlaczego w czerwcu czcimy Serce Jezusa? „Trudna historia” - o   długiej i pełnej dramatów historii parafii unickiej w Kostomłotach; „Cenne w   oczach Boga” – relację z II Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina; „Kochaj    i wymagaj” - czy wychowanie powinno być bezstresowe? Polecamy także: w   czerwcowym numerze Rycerza Niepokalanej: „Co ja robię w tym kościele?” – jak   owocnie przeżywać Mszę świętą?, w dwutygodniku dla młodzieży „Droga”:   „Byłem w piekle, Nie polecam” – od narkotyków do Boga.    

 

        12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1): Paweł Maciej Wiczuk, kawaler z Rowin i Monika Magdalena Rozwadowska, panna z Wygody, oboje parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.