Niedziela – Uroczystość Trójcy Świętej

 

   1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Podczas Mszy św. czytamy jest         List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy z okazji 90. rocznicy powstania      katolickiej parafii neounickiej w Kostomłotach.

   2. Zapraszamy we wtorek 13 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 na kolejny różaniec           fatimski. Wcześniej, o godz. 17.00

   próba dla dzieci sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała oraz zbiórka chłopców, którzy pragną          zostać ministrantami i służyć do Mszy świętej.

   3. Zapraszamy w środę 14 czerwca o godz. 18.00 na Mszę świętą połączoną z Nieszporami, a    następnie na kolejne cotygodniowe spotkanie biblijno-liturgiczne.

   4. W czwartek 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa -          Msze święte jak w każdą niedzielę: o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. W Boże Ciało mamy       obowiązek uczestniczyć w Eucharystii, a nie tylko przyjść na procesję. Zapraszamy przede      wszystkim na Mszę świętą o godz. 11.00, połączoną z procesją eucharystyczną do czterech          ołtarzy ulicami Wisznic. Niech liczny, pobożny i czynny udział w niej będzie publicznym     wyznaniem wiary w żywą i prawdziwą obecność Chrystusa Pana w Najświętszym          Sakramencie, prosimy dzieci komunijne w białych strojach komunijnych o sypanie kwiatów;       prosimy o ubranie czterech ołtarzy i udekorowanie domów przy trasie procesji    eucharystycznymi motywami. Za udział w publicznym śpiewie „Przed tak wielkim         Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny. Pamiętajmy, aby do kościoła na Eucharystię i        na procesję godnie się ubrać!    

   5. Prosimy o udział w procesjach eucharystycznych odprawianych codziennie     podczas trwania    Oktawy Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (do czwartku 22 czerwca włącznie): o godz.       17.40 nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna, po procesji Msza święta.

   6. W ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości w dniach 17-18 czerwca br. na Jasnej Górze    odbędzie się Narodowa Pielgrzymka pod hasłem: „Wolni w Chrystusie”. Spotkanie        rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godz. 16.30 na Szczycie Jasnogórskim. Podczas      całonocnego czuwania w Bazylice zgromadzeni pielgrzymi będą się modlić o uzdrowienie       rodzin, wynagradzać Panu Bogu za grzechy pijaństwa i prosić o uwolnienie Polski od     niszczących zniewoleń. Zakończenie w niedzielę 18 czerwca o godz. 11.00 uroczystą Msza      święta pod przewodnictwem prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka.       

   7. Ks. Remigiusz przyjmuje zapisy na wyjazd na Jerycho Młodych do Pratulina, które odbędzie            się w piątek 16 czerwca.    

8. W sobotę 17 czerwca w Dubicy odbędzie się dekanalny turniej piłki nożnej ministrantów. Rozgrywki sportowe poprzedzi Msza święta sprawowana o godz. 12.00 w naszym kościele, mecze będą rozgrywane na boisku szkolnym w Dubicy i rozpoczną się o godz. 14.00. Zachęcamy wszystkich do kibicowania i życzymy miłej zabawy.

9. W przyszłą niedzielę 18 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny św. Antoniego. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.00; zapraszamy zwłaszcza na Sumę odpustową o godz. 12.00, którą odprawi ks. Jacek Sereda - wykładowca teologii moralnej w naszym Seminarium i diecezjalny duszpasterz rodzin, połączoną z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o staranne przygotowanie liturgii odpustowej Mszy świętej i procesji

   10. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2799 zł., do puszek na Świątynię    Opatrzności Bożej w Warszawie – 1205 zł.

   11. Kontynuujemy remont organów w naszym kościele.

   12. W piątek 16 czerwca o godz. 10.30 na placu przy kościele odbędzie się zbiórka starego i      zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

   13. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Nowi księża diecezji siedleckiej, „Pokarm dla     słabych” – po co obchodzimy Święto Bożego Ciała i co oznacza obchodzona w tym dniu             uroczysta procesja eucharystyczna? Wszystko o Jerychu Młodych i dziełach Szkoły Nowej      Ewangelizacji; Wywiad z proboszczem neounickiej parafii w Kostomłotach.

               14. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

               * (zapowiedź 2) - Paweł Maciej Wiczuk, kawaler z Rowin i Monika Magdalena Rozwadowska, panna z Wygody, oboje parafii tutejszej;

               * (zapowiedź 1) – Adrian Janik, kawaler z Białej Podlaskiej, ul. Wyszyńskiego, parafii Chrystusa Miłosiernego i Karolina Kotiuk, panna z Curyna, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

 

               15. W ostatnim tygodniu zmarł Józef Bobruk (l. 98) z Dubicy Górnej – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.