11. Niedziela zwykła

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy parafialny odpust św. Antoniego: Msze   święte o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi   ks. kan. Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin i wykładowca teologii         moralnej w naszym Seminarium; po Mszy świętej Litania do Najświętszego Serca      Pana Jezusa i – także z racji Oktawy Bożego Ciała – procesja eucharystyczna         wokół kościoła.   

  2. Zapraszamy w środę 21 czerwca o godz. 18.00 na Mszę świętą połączoną z   Nieszporami, a następnie na kolejne cotygodniowe spotkanie biblijno-liturgiczne.

  3. Prosimy o liczniejszy udział w procesjach eucharystycznych i Mszach świętych   odprawianych podczas trwania Oktawy Bożego Ciała, powyższą prośbę        kierujemy także do rodziców i dzieci klas III, które w tym roku przystąpiły do I       Komunii świętej.

  4. W czwartek 22 czerwca zakończenie Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała   i Krwi Chrystusa: o godz. 17.40 nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna,   błogosławieństwo wianków z          kwiatów i ziół leczniczych, Eucharystia, na   zakończenie błogosławieństwo dzieci.

  5. W piątek 23 czerwca przypada:

    * Uroczystość Najświętszego Serca Pana         Jezusa, Światowy Dzień Modlitwy o   Uświęcenie Kapłanów, z racji uroczystości        można spożywać pokarmy mięsne.

    * Zakończenie roku szkolnego - zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i   wychowawców ze wszystkich szkół z terenu parafii oraz rodziców na    okolicznościową dziękczynną Mszę świętą o godz. 8.00, podczas której dzieci i         młodzież ponowią przyrzeczenia abstynenckie. Prosimy, aby z racji zakończenia          kolejnego roku nauki dziatwa szkolna przystąpiła do sakramentu pokuty i Komunii        świętej.

  6. W sobotę 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,   dzień imienin ks. kanonika seniora Jana Gogłozy

  7. Z powodu padającego wczoraj deszczu nie odbył się zapowiedziany dekanalny   turniej piłki          nożnej ministrantów – przełożone zawody zostaną rozegrane w środę   21 czerwca na boisku szkolnym w Dubicy i rozpoczną się o godz. 14.00.

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2413 zł. oraz za   bezimienną ofiarę          200 zł z Dubicy na remont organów, który trwa. Dziś zbiórka do   puszek na KUL.

  9. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Fotorelację ze święceń kapłańskich     w katedrze siedleckiej; „Niech cały Kościół troszczy się o narzeczonych”, Chrystus        ma twarz drugiego człowieka – przekonują siostry albertynki; „Dramatyczne          zagrożenie” – jak    ustrzec młodych przed sięganiem po narkotyki?

                     10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

               Zapowiedź 3: Paweł Maciej Wiczuk, kawaler z Rowin i Monika Magdalena Rozwadowska, panna z Wygody, oboje parafii tutejszej;

               Zapowiedź 2: Adrian Janik, kawaler z Białej Podlaskiej, ul. Wyszyńskiego, parafii Chrystusa Miłosiernego i Karolina Kotiuk, panna z Curyna, parafii tutejszej.

               Zapowiedź 1: * Krzysztof Chełmicki, kawaler z Włodawy, ul. Lipowa, parafii św. Ludwika we Włodawie i Katarzyna Sylwia Gabrylewicz, panna z Wisznic, ul. Polna, parafii tutejszej; * Daniel Michał Kapczuk, kawaler z Jabłonia, ul. 3 maja, parafii Jabłoń i Sylwia Jadwiga Firak , panna z Wisznic, ul. Sosnowa, parafii tutejszej.

 

            Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.