12. Niedziela zwykła

 

  1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę po zakończeniu roku szkolnego. Życzymy   wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej szczęśliwych wakacji i z duszpasterską   troską przypominamy im oraz ich katolickim rodzicom, że podczas       wakacji nie   można zapomnieć o codziennej modlitwie (najlepiej wspólnej rodzinnej) i        niedzielnej Mszy świętej, w której mamy obowiązek uczestniczyć także wtedy,          gdy wyjeżdżamy do innych miejscowości.

  2. Bóg zapłać wszystkim nauczycielom, ks. prefektowi Remigiuszowi   Niewęgłowskiemu i paniom katechetkom Teresie Filipczak i Danucie Kotiuk za   całoroczną pracę w szkole.

  3. Zapraszamy w środę 28 czerwca o godz. 18.00 na Mszę świętą połączoną z   Nieszporami, a następnie na kolejne         spotkanie biblijno-liturgiczne.

  4. We czwartek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła   – jest to dzień szczególnej modlitwy za Piotra naszych czasów papieża Franciszka i wdzięczności Panu Bogu za Kościół święty. Msze święte w naszej   parafii: o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, osoby posługujące się dewocjonaliami      pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub Biskupa, pod warunkiem       odmówienia Wyznania wiary mogą uzyskać odpust zupełny. Taca, tzw.       Świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Imieniny obchodzi biskup     pomocniczy Piotr Sawczuk, a          ks. kanonik senior Jan Gogłoza - 59. rocznicę święceń kapłańskich.

  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

  6. W niedzielę za tydzień 2 lipca pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 11.00    Jubileusz 95-lecia OSP w Wisznicach, po Mszy świętej comiesięczna    adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna        wokół kościoła. W        Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego – o godz. 12.00 na Kodeńskiej kalwarii Msza          święta w intencji chorych i cierpiących pod przewodnictwem biskup       siedleckiego         Kazimierza Gurdy.

    7. Bóg zapłać za pomoc w zorganizowaniu dekanalnego turnieju piłki nożnej   ministrantów, który odbył się w ostatnią środę w Dubicy: Stowarzyszeniu Rozwoju   Wsi OSP Jedna Dubica, wójtowi gminy Wisznice Piotrowi Draganowi (za   ufundowanie pucharów i nagród dla zawodników) oraz młodzieży z KSM.

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 3024 zł., do puszek   na KUL – 599 zł.

  9. Kontynuujemy remont organów; do kościoła zostały także wstawione nowe   dębowe ławki, wykonane przez p. Marka Banaszczuka.

  10. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Zmiany personalne wśród   duchowieństwa diecezji siedleckiej   od 1 lipca, Comiesięczną konferencję dla Kół   Różańcowych, „Śmiech to nie grzech” – o poczuciu humoru świętych,   „Niepełnosprawność nie może zabrać ci szczęścia”, Jerycho Młodych w   nadbużańskiej Fatimie.

                     11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

               Zapowiedź 3: Adrian Janik, kawaler z Białej Podlaskiej, ul. Wyszyńskiego, parafii Chrystusa Miłosiernego i Karolina Kotiuk, panna z Curyna, parafii tutejszej.

               Zapowiedź 2: * Krzysztof Chełmicki, kawaler z Włodawy, ul. Lipowa, parafii św. Ludwika we Włodawie i Katarzyna Sylwia Gabrylewicz, panna z Wisznic, ul. Polna, parafii tutejszej; * Daniel Michał Kapczuk, kawaler z Jabłonia, ul. 3 maja, parafii Jabłoń i Sylwia Jadwiga Firak , panna z Wisznic, ul. Sosnowa, parafii tutejszej.

            Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

            12. Intencje Modlitwy na lipiec 2017 r.: * Ewangelizacyjna – Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego. * Diecezjalna – Za dzieci i młodzież o ochronę Maryi przed złem i łaskę wiary. * Parafialna -  Aby okres wakacji nie osłabił naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

 

            13. W ostatnim tygodniu zmarły: Janina Wojtowicz (l. 76) z Wisznic, ul. Włodawska i Patrycja Tokarz (l. 33) z ul. Warszawskiej (pogrzeb w poniedziałek 26.06, godz. 9.30 wyprowadzenie z domu pogrzebowego, 10.00 Msza pogrzebowa) – nich odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.