13. Niedziela zwykła – 2 lipca 2017 r.

 

  1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja   Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

  2. Ochotnicza Straż Pożarna w Wisznicach świętuje dziś Jubileusz 95-lecia     powstania – na Mszy świętej o godz. 11.00 razem z zaproszonymi gośćmi       dziękujemy Panu Bogu za nieustanną opiekę przez wszystkie minione lata,       dziękujemy druhom strażakom za bezinteresowną ofiarną troskę nad naszym           życiem i mieniem, życzymy błogosławieństwa Bożego w dalszej służbie, a dla          zmarłych prosimy o miłosierdzie i wieczną nagrodę.

  4. W tym tygodniu przypada pierwsza czwartek (o 17.00 Godzina święta) i    pierwszy piątek miesiąca.

  5. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w ostatnią niedzielę – 2485 zł., 29.06 na   potrzeby Stolicy Apostolskiej – 658 zł. oraz bezimienną ofiarę 200 zł na nowe         ławki do kościoła.

  6. Należność za prace przy renowacji organów wykonane w miesiącu czerwcu   wyniosła 15 000 zł., za wykonanie 12 nowych ławek do      kościoła - 39 200 zł.

  7. W dzisiejszym Echu Katolickim warto przeczytać: W lipcu oddajemy cześć   Najdroższej Krwi Chrystusa, Jak mądrze pomagać uchodźcom - wyjaśnia dyrektor   Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”,  Co Kościół mówi o ekologii?   „Wybór Mary Wagner” – o skali aborcji na świecie i trudnościach współczesnych   obrońców życia nienarodzonych, Są pieniądze na budowę autostrady A2 do Białej   Podlaskiej; Polecamy także lipcowy numer Rycerza Niepokalanej.  

                     8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

               (Zapowiedź 3): * Krzysztof Chełmicki, kawaler z Włodawy, ul. Lipowa, parafii św. Ludwika we Włodawie i Katarzyna Sylwia Gabrylewicz, panna z Wisznic, ul. Polna, parafii tutejszej; * Daniel Michał Kapczuk, kawaler z Jabłonia, ul. 3 maja, parafii Jabłoń i Sylwia Jadwiga Firak , panna z Wisznic, ul. Sosnowa, parafii tutejszej.

              (Zapowiedź 1): * Daniel Karpiuk, kawaler z Wisznic, ul. Warszawska, parafii tutejszej i Agnieszka Moneta, panna z Warszawy, ul. Jana Olbrachta, parafii Dobrego Pasterza w Warszawie.        

            Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

 

            9. Intencje Modlitwy na lipiec 2017 r.: * Ewangelizacyjna – Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego. * Diecezjalna – Za dzieci i młodzież o ochronę Maryi przed złem i łaskę wiary. * Parafialna -  Aby okres wakacji nie osłabił naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.