14. Niedziela zwykła – 9 lipca 2017 r.

 

  1. Dziś Katolickie Radio Podlasie świętuje Jubileusz 25-lecia powstania.

  2. W liturgii tygodnia obchodzimy: * 11 lipca – Święto św. Benedykta, opata,   Patrona Europy, * 12  lipca – wspomn. św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i   męczennika * 13 lipca – wspomn. św.      Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

  3. Zapraszamy w czwartek 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 na kolejny   różaniec fatimski.

  4. Po raz drugi w naszej parafii możemy uczestniczyć w akcji Caritas Tornister Pełen Uśmiechów,   polegającej na przygotowaniu dla dzieci, dziewczynki lub chłopca z biedniejszych rodzin          przyborów szkolnych. W tym celu trzeba wziąć   dostarczony przez Caritas tornister i wyposażyć go    w podstawowe przybory   szkolne (piórnik, linijki, kredki, flamastry, farby, zeszyty, bloki rysunkowe).  Po odbiór tornistrów możemy się zgłaszać już dziś w zakrystii, plecaki z zakupioną wyprawką  szkolną należy przynieść do dnia 13 sierpnia.

  5. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda prosi w imieniu Episkopatu Polski o dalszą   pomoc materialną    prześladowanym rodzinom w Syrii. Parafie naszego dekanatu wisznickiego, w duchu    ewangelicznej solidarności, otoczą pomocą przez okres   najbliższych 6 miesięcy  
43- letnią wdowę z Aleppo Sevan Kabrian, bardzo biedną chrześcijankę obrządku  ormiańskiego, opiekującą się dwójką dorosłych dzieci.
Ofiary na ten cel możemy składać  do koszyczka na stoliku z prasą katolicką.    

  6. Bóg zapłać paniom z Akcji Katolickiej: Danucie Jaszczuk, Teresie Romanowicz, Elżbiecie Kopiś,       Irenie Tymoszyk, Marii Niedźwiedziuk i Grażynie Bartkowskiej za posprzątanie kościoła. 

  7. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2534 zł. oraz za bezimienną ofiarę       1000 zł. na renowację organów.

  8. W dzisiejszym Echu Katolickim warto polecamy: Relację z Diecezjalnego Dnia Chorego w               Kodniu, „Odpowiedzieć na wezwanie Pana” – rozmowę ks. z Piotrem Paćkowskim, rektorem WSD       Diecezji Siedleckiej, Jak mówić o Bogu w przestrzeni wirtualnej? Specjalny dodatek leśny                   poświęcony Lasom Państwowym w naszym rejonie. Dzieciom polecamy „Promyczek dobra” i „Mały     promyczek dobra”.

            9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

              (Zapowiedź 2): Daniel Karpiuk, kawaler z Wisznic, ul. Warszawska, parafii tutejszej i Agnieszka Moneta, panna z Warszawy, ul. Jana Olbrachta, parafii Dobrego Pasterza w Warszawie.

              (Zapowiedź 1): * Kamil Stanisław Jaszczuk, kawaler z Podedwórza, parafii Opole-Podedwórze i Izabela Szczęśniak, panna z Wisznic, ul. Ogrodowa, parafii tutejszej. * Andrzej Adam Jaroszewicz, kawaler zam. w Piechach, parafii Opole-Podedwórze i Maria Dudzińska, panna z Wisznic, ul. Kościelna, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

            10. W ostatnim tygodniu zmarł Piotr Tarasiuk (l. 33) z Wisznic, ul. Zielona – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.

       11. W parafii Opole-Podedwórze organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Gierzwałdzie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 20 - 21 lipca br., koszt wyjazdu z noclegiem 130 zł. Zapisują i bliższych informacji udzielają: Henryka Dudyk - tel. 517-045-649 i Antonina Słyszko - tel. 513-692-229.