15. Niedziela zwykła

 

  1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy dzisiaj uczestników drugiego turnusu   wakacyjnych rekolekcji oazowych, na czele z ks. moderatorem Mateuszem     Gomółką.

  2. W liturgii tygodnia obchodzimy: 20 lipca – wspomn. błog. Czesława, kapłana;    22 lipca – Święto św. Marii Magdaleny.

  3. Za kilkanaście dni rozpocznie się 37. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną   Górę, dlatego prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tegorocznej Pielgrzymki i   serdecznie zachęcamy do liczniejszego niż dotychczas wyruszenia na pielgrzymi       szlak do Częstochowy z Parczewa - w grupie 16 organizowanej dla osób z        parafii   dekanatu parczewskiego i wisznickiego. Dziś w Bazylice w Parczewie po Mszy   świętej o godz. 18.00 odbędzie się okolicznościowe przedpielgrzymkowe        spotkanie modlitewno-informacyjne.

  4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła paniom z Koła Różańcowego im. MB   Nieustającej Pomocy w Wisznicach: Teresie Trochonowicz, Marii Suzonowicz,        Ewie Niczyporuk, Krystynie Staweckiej, Teresie Kiryk, Barbarze Olesiejuk i    Jadwidze Jaroszkiewicz.  

  5. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2667 zł. W przyszłą   niedzielę zbiórka do puszek na budowę Sanktuarium błog. Męczenników        Podlaskich w Pratulinie.

  6. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Wakacje czasem duchowej        przemiany; Jakie obietnice dała Matka Boża czcicielom szkaplerze? Rozmowę o         przygotowaniach do tegorocznej Podlaskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę;          Wspomnienia o początkach Katolickiego Radia Podlasie pierwszego dyrektora        rozgłośni; „Nie możemy zapomnieć o wartościach (…) naród polski, naród   amerykański i narody Europy wciąż wołają: MY CHCEMY BOGA!”

  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

              (Zapowiedź 3): Daniel Karpiuk, kawaler z Wisznic, ul. Warszawska, parafii tutejszej i Agnieszka Moneta, panna z Warszawy, ul. Jana Olbrachta, parafii Dobrego Pasterza w Warszawie.

              (Zapowiedź 2): * Kamil Stanisław Jaszczuk, kawaler z Podedwórza, parafii Opole-Podedwórze i Izabela Szczęśniak, panna z Wisznic, ul. Ogrodowa, parafii tutejszej. * Andrzej Adam Jaroszewicz, kawaler zam. w Piechach, parafii Opole-Podedwórze i Maria Dudzińska, panna z Wisznic, ul. Kościelna, parafii tutejszej.

              (Zapowiedź 1): * Kamil Filip Makaruk, kawaler z Horodyszcza, ul. Kościelna, parafii Horodyszcze i Marta Brzozowiec, panna z Wygody, parafii tutejszej. * Jakub Iwaszko, kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Agnieszka Wójcik, panna z Kozienic, ul. Głowaczowska, parafii Świętej Rodziny w Kozienicach.

            Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

 

              8. W związku z powtarzającymi się przypadkami przestępstw wyłudzenia mienia    na tzw. wnuczka Komisariat Policji w Wisznicach informuje i uczula mieszkańców   naszej gminy, zwłaszcza osoby starsze i chore, aby nie dawały się nabrać różnego   rodzaju oszustom podszywającym się pod osobę syna, wnuczka lub bliską z rodziny, potrzebującą pilnie pieniędzy na załatwienie ważnych potrzeb. Tego        typu przestępcy podszywają się także za policjantów i oficerów Centralnego Biura          Śledczego.