Ogłoszenia duszpasterskie

                   16. Niedziela zwykła – 23 lipca 2017 r.

  1. Na dzisiejszych Mszach świętych czytany jest List pasterski biskupa   siedleckiego Kazimierza Gurdy z okazji 37. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę oraz w sprawie procesu beatyfikacyjnego Biskupa Ignacego Świrskiego.

  2. W liturgii tygodnia obchodzimy: * 24 lipca – wspomn. św. Kingi, dziewicy; * 25    lipca – Święto św. Jakuba Apostoła; * 26 lipca – wspomn. św. Joachima i Anny,   rodziców NMP, dziadków Panna Jezusa, dzień szczególnej wdzięczności rodzicom   dziadkom i emerytom 

  3. Pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata” rozpoczyna się dziś   XVIII Tydzień św. Krzysztofa. Krajowy duszpasterz kierowców i przewodniczący Episkopatu Polski ds. Misji proszą o wszystkich o większą troskę za bezpieczeństwo na naszych drogach oraz zachęcają kierowców, aby w podziękowaniu Panu Bogu za bezpieczne podróże złożyli dar na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek: 1 grosza na 1 kilometr jazdy bez wypadku. W naszej parafii błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów, połączone ze zbiórką ofiar dla misjonarzy odbędzie się w przyszłą niedzielę 30 lipca po Mszy świętej o godz. 9.00.    

  4. Za kilka dni rozpocznie się 37. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę.   Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tegorocznej Pielgrzymki i serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania do Częstochowy w grupie 16 z Parczewa, która wyruszy w drogę w środę 2 sierpnia z Bazyliki w Parczewie po Mszy świętej o godz. 6.00.

  5. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2860 zł. Dziś zbiórka   do puszek na budowę Sanktuarium błog. Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

  6. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: „Wszyscy jesteśmy Krzysztofami” –   wiara zobowiązuje do większej dbałości o bezpieczeństwo i kulturę na drogach;   Śladami bł. Męczenników Podlaskich; Z życia Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej; Konkurs literacki i fotograficzny z okazji   200-lecia naszej diecezji.  

  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

             (Zapowiedź 3): * Kamil Stanisław Jaszczuk, kawaler z Podedwórza, parafii Opole-Podedwórze i Izabela Szczęśniak, panna z Wisznic, ul. Ogrodowa, parafii tutejszej. * Andrzej Adam Jaroszewicz, kawaler zam. w Piechach, parafii Opole-Podedwórze i Maria Dudzińska, panna z Wisznic, ul. Kościelna, parafii tutejszej.

              (Zapowiedź 2): * Kamil Filip Makaruk, kawaler z Horodyszcza, ul. Kościelna, parafii Horodyszcze i Marta Brzozowiec, panna z Wygody, parafii tutejszej. * Jakub Iwaszko, kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Agnieszka Wójcik, panna z Kozienic, ul. Głowaczowska, parafii Świętej Rodziny w Kozienicach.

         Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.