17. Niedziela zwykła

 

  1. Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się błogosławieństwo samochodów   i innych pojazdów połączone ze zbiórką ofiar dla misjonarzy – dziękując Panu    Bogu za bezpieczne podróże składamy dar na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek: 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku.

  2. Pojutrze rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o       wielkich dziełach w naszym Narodzie, które dokonały się w miesiącu sierpniu,      także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów   alkoholowych; nie częstujmy też alkoholem innych. Zachęcamy również do    modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania     podjętej abstynencji do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

  3. Rozpoczyna się 37. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Bardzo    serdecznie zachęcamy po wspólnego pielgrzymowania do Częstochowy z     naszym ks. proboszczem w grupie 16, która wyruszy w drogę w środę 2        sierpnia z   Bazyliki w   Parczewie po Mszy świętej odprawionej o godz. 6.00.        Zapisy na pielgrzymkę w sali przy plebanii parafii św. Jana Chrzciciela   przyjmowane będą: * w niedzielę 30 lipca i poniedziałek 31 lipca - po Mszy o     godz. 18.00, * we wtorek 1 sierpnia od godz. 14.00 do 18.00, opłata za udział w     pielgrzymce 120 zł. Zdawanie bagaży we wtorek 1 sierpnia od godz. 14.00 do 18.00. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji pielgrzymów oraz o podjęcie        pielgrzymki duchowej - w tym celu w dniach 1-15 sierpnia należy:

   * W miarę możliwości uczestniczyć codziennie we Mszy świętej;

   * Odmówić codziennie cząstkę różańca, w południe Anioł Pański i wieczorem   Apel Jasnogórski;

   * Przeżyć każdy dzień z jakąś konkretną intencją, pokutną, dziękczynną lub błagalną;

   * Odmówić codziennie Modlitwę pielgrzyma;

   * Przekazać swoje intencje kierownictwu Pielgrzymki.

  4. We wtorek 1 sierpnia obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy o poległych za Ojczyznę i nadal módlmy się za naszą   Ojczyznę.

  5. W tym tygodniu obchodzimy: pierwszy czwartek miesiąca (o godz. 17.00   Godzina święta), pierwszy piątek i pierwszą sobotę. 

  6. W piątek 4 sierpnia obchodzimy wspomn. św. Jana Vianneya, kapłana, patrona   proboszczów i wszystkich księży.

  7. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia obchodzimy odpust parafialny       Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy przede wszystkim na odpustową Sumę   o godz. 12.30, połączoną z procesją eucharystyczną (pozostałe Msze św. o          godz. 7.30, 9.00 i 17.00). Prosimy o przygotowanie odpustowej liturgii i pełny          udział w procesji, w tym dzieci komunijnych w białych strojach, oraz o        skorzystanie z łaski pojednania z Bogiem przez uzyskanie odpustu zupełnego.    

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2593 zł., do puszek   na budowę Sanktuarium błog. Męczenników w Pratulnie – 1764 zł.

  9. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Alkoholowe grzechy Polaków, o   wartości abstynencji i sposobach zerwania z nałogiem alkoholizmu;  W Polsce   łatwiej i szybciej przeprowadzić rozwód niż wziąć ślub lub zarejestrować firmę – o   sposobach ratowania zagrożonych rozpadem rodzin; Relację z pielgrzymki     Mateusza Kozaka do Santiago de Compostela; „Zanurzeni w Jezusie” –relację z      rekolekcji oazowych w Wisznicach.

  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 3):

   * Kamil Filip Makaruk, kawaler z Horodyszcza, ul. Kościelna, parafii   Horodyszcze i Marta Brzozowiec, panna z Wygody, parafii tutejszej.

   * Jakub Iwaszko, kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Agnieszka Wójcik,   panna z Kozienic, ul. Głowaczowska, parafii Świętej Rodziny w Kozienicach.

            Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

 

            11. Intencje Modlitwy na sierpień 2017 r.: * Ewangelizacyjna – Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali odkrywać piękno świata stworzonego; * Diecezjalna – Za pielgrzymów; * Parafialna – Aby sierpniowa abstynencja od alkoholu i modlitwa przyczyniła się do trzeźwości naszej parafii.