19 Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela wypada 13 sierpnia. Po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym roku stulecia Objawień Fatimskich.

2. Zbliża się do końca 37 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę; a jutro (14 sierpnia) o 5 rano wyruszy nasza 19 Piesza Pielgrzymka do Kodnia. Dziś jest jeszcze możliwość zapisów od godz. 9.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00.  Zapraszamy do udziału w pielgrzymce i prosimy o modlitwę o obfite owoce naszej pielgrzymki.

3. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego; na każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W dniu tym jesteśmy zobowiązaniu do uczestniczenia w Eucharystii. Jest to również dzień naszego wielkiego Święta narodowego, w którym wspominamy 97 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie, zwłaszcza o poległych w jej obronie. Na naszych domach wywieśmy biało – czerwone flagi.

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: 14.08 wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – jest to dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach; 17.08 wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

5. W przyszłą niedzielę 20.08 będziemy gościć w naszej parafii przedstawiciela Katolickiego Radia Podlasie; taca będzie przeznaczona na utrzymanie naszej radiowej rozgłośni.

6. W dniu 26 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium Maryjnego w Leśnej Podlaskiej. Jest organizowany wyjazd autokarem na te uroczystości. Zapisy u pani Teresy Trochonowicz i pani Joanny Dudzińskiej. Program tych uroczystości jest wywieszony w gablocie. Zapraszamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce.

7. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Co naucza Kościół o Wniebowzięciu Maryi? Rycerstwo Niepokalanej świętuje setną rocznicę powstania. Czystość jest najpewniejszą inwestycją w miłość. Fotorelacja z trasy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

 

8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1):Wojciech Parulski, kawaler z Marylina, parafii tutejszej i Anna Tomczuk, panna z Łomazy par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach; Grzegorz Gromysz, kawaler zam. Biała Podl. ul Sapieżyńska, par. bł. H. Koźmińskiego i Sylwia Paczuska, panna, zam. w Terebeli, par. bł. H. Koźmińskiego w Białej Podl.  (zapowiedź 2): Marek Kisiel, kawaler z Marylina, parafii tutejszej i Natalia Olga Popowicz, panna z Zamościa, parafii św. Michała Archanioła w Zamościu. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

9. W dniach 21 – 23 sierpnia organizowany jest wyjazd młodzieży do Krakowa w ramach projektu „Ecce Homo – śladami św. Brata Alberta” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.