24. Niedziela zwykła

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej parafii modlimy się za ks. kanonika Bronisława Turskiego, wieloletniego proboszcza parafii i budowniczego kościoła - w 38. rocznicę jego śmierci, na Mszy świętej o godz. 11.00 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne żniwa i zebrane plony, po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się Wieczór chwały poświęcony św. Stanisławowi Kostce, patronowi dzieci i młodzieży polskiej, w przeddzień jego liturgicznego Święta.

2. Dziś przypada 78. rocznica sowieckiej napaści na Polskę w 1939 r., pamiętajmy w modlitwie o poległych i pomordowanych za naszą Ojczyzny.

3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, 21 września – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, 22 września – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Siedlcach, 23 września – wspomn. św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

4. Zapraszamy w środę 20 września o godz. 18.00 na Mszę święta połączoną ze śpiewem Nieszporów, a po Mszy świętej na spotkanie biblijno-liturgiczne.

5. W tym tygodniu zapraszamy na kolejne następujące spotkania: w czwartek 21września po Mszy świętej o godz. 18.00 chóru parafialnego (czekamy na nowych chórzystów); w piątek 22 września: o godz. 15.30 scholi dziecięcej, o godz. 16.30 Koła misyjnego dzieci.

6. W przyszłą niedzielę 24 września po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie spotkanie rodziców i dzieci klas III poświęcone przygotowaniu do I Komunii świętej.

7. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza mężczyzn do udziału w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie, 1 października.

8. Dnia 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, gdy kończy się jubileuszowy rok objawień w Fatimie, w Polsce będzie miała miejsce nowa modlitewna inicjatywa: Różaniec do Granic – zebrani na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie będą się modlić na różańcu w intencji Polski i całego świata. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski gorąco prosimy wszystkich o liczne włączenie się tę ogólnopolską inicjatywę. W naszej parafii zorganizowany będzie wyjazd autobusem do wybranej granicznej miejscowości (do Kodnia). Bliższych szczegółów o tym wydarzeniu udzielają i przyjmują zapisy na wspólny wyjazd: Joanna Dudzińska (tel. 534-994-589) i Teresa Trochonowicz. 

9. Po wakacjach kontynuujemy gruntowny remont organów w naszym kościele.

10. Prosimy o zbiórkę warzyw dla Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej.

11. Należność za dostawę gazu 3200 litrów do ogrzewania kościoła wyniosła 4864 zł. (po 1,52 zł/l).  

12. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2366 zł.; w przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.

13. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: W Pratulinie chcemy odkrywać misję mężczyzny, którego siłą jest Bóg – zaproszenie na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina,  „Niepełnosprawność też jest talentem” , „W szkole liturgii” – rozmowę poświęconą Diecezjalnej Szkole Liturgicznej, „Książka religijna jest dzisiaj naszą nadzieją” – zachętę do czytania książek o tematyce religijnej.  Dzieciom polecamy wrześniowy „Promyczek Dobra” i Mały Promyczek Dobra”. 

14. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1):

  * Tomasz Adam Romanów, kawaler z parafii Narodz. NMP w Tulcach i Patrycja Chodkowska, panna z Wisznic, ul. Rowińska, parafii tutejszej;

  * Rafał Sebastian Czarnacki, kawaler z Wisznic, ul. Rowińska, parafii tutejszej i Teresa Maria Rudko, panna z Kolonii Zahajki, parafii Opole. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.

15. W ostatnim tygodniu zmarł Józef Rowiński (l. 90) z Wisznic, ul. Warszawska – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.

 

16. W piątek 22 września o godz. 18.00 w budynku Urzędu Gminy Wisznice odbędzie się spotkanie mieszkańców miejscowości Wisznice w sprawie podziału funduszu sołeckiego.