25. Niedziela zwykła

 

1. Przeżywamy dzisiaj w Polsce Niedzielę Modlitwy o Trzeźwość Narodu - dziękujemy Panu Bogu za Narodowy Kongres Trzeźwości oraz błagamy, aby zaowocował on trzeźwością wszystkich Polaków. Prosimy o ofiarę abstynencji w intencji uproszenia trzeźwości naszych bliźnich i wpisanie jej podjęcia do Parafialnej Księgi Trzeźwości. W celu uchronienia dzieci przed pijaństwem, gorąco zachęcamy je do uczestnictwa w grupach dla dzieci działających w naszej parafii: scholi dziecięcej, Koła misyjnego, grona ministrantów, KSM.

2. Dziś przypada 7. rocznica śmierci ks. kanonika Bernarda Waszczuka, proboszcza naszej parafii w latach 1984-1992. Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie spotkanie rodziców i dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii świętej, o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo ekspijacyjno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie Narodowego Kongresu Trzeźwości.

3. Kuria Diecezjalna Siedlecka prosi o ogłoszenie, że pochodzący z naszej parafii alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej Krystian Bajkowski, syn Mieczysława, jest kandydatem do święceń diakonatu i kapłaństwa. Prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji.

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: * 26 września – wspomn. NMP Leśniańskiej (9. rocznica śmierci bpa Jana Mazura), * 28 września – wspomn. św. Wacław, * męczennika, 29 września – Święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, * 30 września – wspomn. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

5. Zapraszamy w środę 27 września o godz. 18.00 na Mszę święta połączoną ze śpiewem Nieszporów, a po Mszy świętej na spotkanie biblijno-liturgiczne.

6. Zapraszamy w czwartek 28 września o godz. 15.00 na modlitwę Koronką bo Bożego Miłosierdzia w parku przed kościołem.

7. W tym tygodniu zapraszamy na kolejne następujące spotkania: * w czwartek 28 września po Mszy świętej o godz. 18.00 chóru parafialnego (czekamy na nowych chórzystów!); * w piątek 29 września: o godz. 15.30 scholi dziecięcej, o godz. 16.30 Koła misyjnego dzieci.

8. W przyszłą niedzielę 1 października odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina (rozpoczęcie o godz. 10.00, o godz. 13.00 Msza święta pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy); dokładny program umieszczony jest na plakacie w tablicy ogłoszeń.

9. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Po Mszy świętej o godz. 11.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca zostanie odprawiona adoracja najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 16.30.

10. W sobotę 7 października, w liturgiczne wspomn. NMP Różańcowej staniemy z różańcem w ręku wzdłuż granic Polski, aby się modlić w intencji naszej Ojczyzny i całego świata w ramach ogólnopolskiej modlitewnej akcji: Różaniec do Granic. Bliższych szczegółów o tym wydarzeniu udzielają i przyjmują zapisy na wspólny wyjazd autobusem: Joanna Dudzińska (tel. 534-994-589) i Teresa Trochonowicz. 

11. W naszym kościele trwa gruntowna renowacja organów i wstawiane są nowe dębowe okna. Okna, wykonane według wskazań konserwatora zabytków w Białej Podlaskiej Janusza Maraśkiewicza, zostały zrobione w zakładzie Zdzisława Serheja w Łomazach.

12. Prosimy o zbiórkę warzyw dla Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2457 zł. dziś taca na ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę taca na Caritas Diecezji Siedleckiej oraz zbiórka do puszek na budowę Domu Pielgrzyma błog. Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

14. W dzisiejszym Echu Katolickim polecamy: Konferencję formacyjną „Cnota wiary” dla Kół Żywego Różańca, Iskra miłosierdzia zapala świat – zaproszenie na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata 28 września o godz. 15.00, Skąd ten lęk?” – o przypadkach usuwania krzyża i chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej; Wspólnota Anonimowych Alkoholików uruchomiła nowy numer kontaktowy (881-003-110) dla osób uzależnionych od alkoholu i ich bliskich, „Wychowanie polega na stawianiu granic”

15. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 (zapowiedź 2): * Tomasz Adam Romanów, kawaler z parafii Narodz. NMP w Tulcach i Patrycja Chodkowska, panna z Wisznic, ul. Rowińska, parafii tutejszej; * Rafał Sebastian Czarnacki, kawaler z Wisznic, ul. Rowińska, parafii tutejszej i Teresa Maria Rudko, panna z Kolonii Zahajki, parafii Opole.

 (zapowiedź 1): Paweł Krawczuk, kawaler z Warszawy, ul. E. Zegadłowicza, parafii św. Stanisława B. i M. i Justyna Borsuk, panna z Wygody, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.

 

16. Intencje modlitwy na październik 2017 r.: * Ewangelizacyjna – Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do wspólnego dobra. * Diecezjalna – O łaskę wiary i zawierzenia Chrystusowi dla zagubionych i wątpiących; * Parafialna – W intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcie sakramentu bierzmowania.