30. Niedziela zwykła

 

1. Dziś po nabożeństwie różańcowym młodzież z KSM zaprasza na apel ku czci św. Jana Pawła II: „Październikowe spotkanie ze św. Janem Pawłem II”.

2. W środę 1 listopada obchodzimy wielką i bardzo radosną Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz, gdzie zostaną odprawione modlitwy za zmarłych, na zakończenie zostaną pobłogosławione krzyże na nowych pomnikach. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych zobowiązani jesteśmy uczestniczyć we Mszy świętej, a nie tylko pójść na cmentarz.

3. W czwartek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), Msze święte o godz. 7.30, 10.00 i 17.00. Po głównej Mszy sprawowanej o godz. 10.00 wyruszy procesja na cmentarz.

4. Od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze pokutujące w czyśćcu. Do uzyskania odpustu wymagany jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej. (Opust jest to darowanie kar doczesnych za grzechy, które zostały nam odpuszczone w sakramencie pokuty. W sakramencie pokuty zostają nam odpuszczone wyznane grzechy, ale po ich odpuszczeniu zostaje jeszcze do odpokutowania kara za popełnione przez nas na ziemi zło, którą trzeba odbyć tutaj na ziemi albo po śmierci w czyśćcu. Uzyskując odpust, przyczyniamy się do skrócenia lub całkowitego darowania kar doczesnych duszom przebywającym w czyśćcu, które same nie są w stanie już sobie pomóc i bardzo liczą na naszą duchową pomoc).

5. Od dnia 3 do 8 listopada, oprócz niedzieli 5 listopada, po Mszy o godz. 17.00 udamy się procesjonalnie z modlitwą na stary cmentarz przy ulicy Kościelnej. Z uwagi na porę roku i wzmożony w tych dniach ruch na drogach i przy cmentarzach prosimy o szczególną uwagę; wędrujący pieszo i jeżdżący rowerem niech mają na sobie odblaskowe kamizelki lub przynajmniej światła.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W roku 100-lecia objawień fatimskich zachęcamy do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca.

7. W tym tygodniu będziemy się modlić za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych:

  * czwartek 2 listopada o godz. 16.30 – Curyn i Kolonia Wisznice,

  * piątek 3 listopada o 16.30 – Dubica Dolna,

  * sobota 4 listopada o 16.30 -  Dubica Górna,

  * niedziela 5 listopada: o godz. 7.00 – Łyniew, o 16.30 – Wygoda.     

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 4 listopada o godz. 15.00.

9. W niedzielę za dwa tygodnie 12 listopada rozpocznie się dwudniowa wizytacja kanoniczna naszej parafii przez biskupa Piotra Sawczuka: o godz. 9.00 będzie miał miejsce uroczysty ingres do kościoła, o 12.00 - Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Módlmy się wszyscy, aby wydała ona błogosławione owoce w życiu całej naszej wspólnoty parafialnej.    

10. Prosimy osoby pełnoletnie o składanie podpisów pod projektem prawnej ochrony życia wszystkich dzieci poczętych Zatrzymaj aborcję. Podczas wpisu podajemy pełną nazwę miejscowości zamieszkania i numer PESEL.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę na misje - 3345 zł.

12. W ubiegłym roku przeżywaliśmy ŚDM w Krakowie, za rok odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie – z tej racji młodzież zbiera dziś ofiary do puszek przed kościołem; zbierane są także do puszek ofiary na budowę Sanktuarium błog. Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

13. W dzisiejszym „Echu Katolickim” polecamy:, Czym jest świętych obcowanie? Jak możemy pomóc naszym zmarłym? Jak wielbić Boga w życiu codziennym? W naszym Kole Różańcowym, Św. Brat Albert Chmielowski – „święty człowiek z krwi i kości”,

14. Intencje modlitwy na listopad 2017 r.: Ewangelizacyjna – Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii; Parafialna – Abyśmy do naszych codziennych modlitewnych intencji dołączyli modlitwę o łaskę dobrej śmierć dla nas i naszych bliskich.

 

15. W ostatnim tygodniu zmarła Stanisława Bujnik z Dubicy Górnej – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.