31. Niedziela zwykła

 

1. Przeżywamy dziś niedzielę miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, z tej racji po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

2. Jeszcze do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze pokutujące w czyśćcu. Do uzyskania odpustu wymagany jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej. Od jutra do 8 listopada włącznie po Mszy o godz. 17.00 udamy się procesjonalnie z modlitwą na stary cmentarz przy ulicy Kościelnej.

3. W tym tygodniu będziemy się modlić za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych:

  * poniedziałek 6 listopada o godz. 16.30 – Marylin i Rowiny.   

  * wtorek 7 listopada o 16.30 – Małgorzacin, ul. Kościelna i Rowińska. 

  * środa 8 listopada o godz. 16.30 – ul. Fabryczna i Warszawska.

  * czwartek 9 listopada o godz. 16.30 – ul. Kraszewskiego, Krótka, Krzywa, Nowa, Ogrodowa, Partyzantów i Polna.

  * piątek 10 listopada o godz. 16.30 – ul. Przemysława, Rynek, Sosnowa, Włodawska, Zawadzkiego, Zielona i Żabia.  

4. W sobotę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości Polski (99. rocznicę odzyskania niepodległości), zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynno-błagalną w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, prosimy także o wywieszenie na domach biało-czerwonych flag.  

5. Informacje dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:

  * Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego (w dni powszednie odmawiana jest po Mszy o godz. 17.00, w niedzielę 5 listopada po Mszy o godz. 9.00), w której obowiązkowo uczestniczą wszyscy pragnący przystąpić do sakramentu bierzmowania i na którą bardzo gorąco zapraszamy rodziców młodzieży, bliskich i wszystkich parafian, bo wszyscy wciąż bardzo potrzebujemy Ducha Świętego i Jego darów.  

  * Egzamin, który przeprowadzi ksiądz z Kurii Siedleckiej, we wtorek 7 listopada: godz. 15.00 – grupa 1, godz. 16.00 – grupa 2 (podział na grupy umieszczony jest na stronie internetowej parafii).

  * Spowiedź przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 16.00.

  * Kolejne spotkanie (próba generalna) w sobotę 11 listopada po Mszy świętej o godz. 17.00.

  * Sprzątanie kościoła przed bierzmowaniem w piątek 10 listopada od godz. 10.00, o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziców i bliskich kandydatów do bierzmowania.    

6. W następną niedzielę rozpocznie się dwudniowa wizytacja kanoniczna naszej parafii przez biskupa Piotra Sawczuka, która będzie przebiegała według następującego porządku:

  Niedziela 12 listopada: * godz. 9.00 - ingres Biskupa do kościoła, powitanie,  Msza święta za parafian, * po Mszy świętej  ok. godz. 10.30, na starej plebanii - spotkanie z członkami Rad Parafialnych Duszpasterskiej i ds. Ekonomicznych, * godz. 12.00 - Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania, * po Mszy (w kościele) - spotkanie z członkami wszystkich wspólnot, ruchów, stowarzyszeń, Kół Różańcowych, chóru parafialnego, ministrantów naszej parafii, * godz. 15.30 - nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

  Poniedziałek 13 listopada: * godz. 10.00 - spotkanie w Urzędzie Gminy Wisznice, * godz. 11.00 - spotkanie z uczniami szkół z terenu parafii na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Wisznicach, a następnie z gronem nauczycieli i wychowawców wszystkich szkół w parafii, godz. * godz. 12.30 - wizyta w środowiskowym Domu Samopomocy na Wygodzie. 

Módlmy się, aby wizytacja ożywiła naszą wiarę i wydała błogosławione owoce w życiu całej naszej wspólnoty parafialnej i wszyscy przybądźmy do kościoła.

7. W przyszłą niedzielę 12 listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, ze względu na wizytację kanoniczną parafii przekładamy wyznaczoną na ten dzień zbiórkę do puszek dla prześladowanych chrześcijan na niedzielę 19 listopada.    

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę - 2659 zł.

9. W dzisiejszym „Echu Katolickim” warto przeczytać: „Opróżnić czyściec” - jak pomagać zmarłym? „Mamo, czy ja też umrę? - w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Na marginesie Katechizmu Kościoła: Co się stanie z dzieckiem nienarodzonym? Niezwykła historia hymnu „Boże, coś Polskę”. W nowym „Rycerzu Niepokalanej, do którego dołączony jest kalendarz na rok 2018: „Bóg, człowiek i cierpienie”.   

 

10. W ostatnim tygodniu zmarł Stanisław Dimitruczuk (l. 59) z Dubicy Górnej – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.