32. Niedziela zwykła

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy pierwszy dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii przez biskupa Piotra Sawczuka. O godz. 9.00 będzie miał miejsce uroczysty ingres do kościoła, a następnie ks. biskup będzie celebrował Mszę świętą w intencji naszej parafii,  po jej zakończeniu w sali na starej plebanii spotka się z          członkami  Parafialnej Rady Duszpasterskiej i         Rady ds. Ekonomicznych, o godz. 12.00 odprawi Mszę świętą, podczas której udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania, potem spotka się z członkami wszystkich wspólnot, stowarzyszeń i ruchów, Kół Różańcowych, chóru parafialnego, ministrantami, o      15.30 nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych. Jutro 13 listopada w drugim dniu wizytacji o godz. 10.00 odbędzie spotkanie w Urzędzie Gminy Wisznice, o godz. 11.00 spotka się w szkole z uczniami szkół z terenu parafii oraz z gronem nauczycielskim, o godz. 12.30 odwiedzi Środowiskowy Dom Samopomocy na Wygodzie.  Dziękując Panu Bogu za dar wizytacji biskupiej, módlmy się, aby ożywiła ona naszą wiarę i wydała błogosławione owoce w życiu całej naszej wspólnoty parafialnej.

  2. Pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” Kościół katolicki w   Polsce obchodzi dziś 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.    Nieustanną   modlitwą i ofiarami do puszek, które złożymy w przyszłą niedzielę,       pomóżmy naszym         braciom i siostrom, których niewinną krew przelewa się na Bliskim   Wschodzie i którzy z obawy o swoje życie muszą opuszczać swoje domy, przy   milczącej obojętności wielkich tego świata. Możemy też pomagać prześladowanym   wysyłając SMS o treści          RATUJE na nr 72405 (koszt brutto 2,46 zł.).

  3. Zbliża się rocznica od ogłoszenia w Polsce Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa   Chrystusa za Króla i Pana. Aby uświadomić sobie na nowo doniosłość i wielkość   złożonego ślubowania i podjąć wynikające z tego zobowiązania, poczynając od   najbliższego piątku 17 listopada po Mszy o godz. 17.00 odmawiać będziemy Nowennę,   która przed rokiem poprzedziła proklamację tego Aktu, który uroczyście odnowimy na   wszystkich Mszach świętych w niedzielę za dwa tygodnie 26 listopada, w Uroczystość   Chrystusa Króla Wszechświata. Natomiast ogólnopolskie obchody rocznicowe odbędą   się w dniach 17 – 19 listopada w Krakowie- Łagiewnikach.

  4. W sobotę 18 listopada obchodzimy liturgiczne wspomn. św. Karoliny Kózkówny,   dziewicy i męczennicy, patronki KSM i Ruchu Czystych Serc.

  5. W przyszłą niedzielę 19 listopada po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się   spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę - 2694 zł.

  7. W dzisiejszym „Echu Katolickim” warto przeczytać: Jak będą przebiegać obchody   Jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej? Św. Jan Paweł II o Ojczyźnie, „Możemy być   pełnomocnikami naszych zmarłych” - czy zmarli nas widzą i modlą się za nas?  -   odpowiada teolog o. Jacek Salij, Kogo Bóg chce, tego uzdrawia. Dzieciom polecamy:   „Promyczek dobra” i „Mały promyczek dobra”.

 

  8. W ostatnim tygodniu zmarł Piotr Iżko (l. 59) z Wisznic, ul. Krótka – niech odpoczywa   w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.