33. Niedziela zwykła

 

  1. Dobiega końca rok kolejny rok liturgiczny i ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileusz Miłosierdzia, na zakończenie którego Ojciec Święty postanowił ustanowić  Światowy Dzień Ubogich. W dzisiejszą niedzielę jest on obchodzony w Kościele po raz pierwszy i przebiega pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, lecz czynem”. Niech zwróci on naszą codzienną uwagę na potrzeby ludzi ubogich, by się za nich modlić i przyjść im z konkretną bratnią pomocą.

  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III.

  3. W środę 22 listopada obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji naszego chóru parafialnego.

  4. W następną niedzielę 26 listopada obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla   Wszechświata, podczas której na wszystkich Mszach świętych ponowimy Jubileuszowy   Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Aby uświadomić sobie na nowo   doniosłość i wielkość złożonego przed rokiem ślubowania i podjąć wynikające z tego   zobowiązania, przygotowujemy się duchowo odmawiając (od piątku) po Mszy świętej o   godz. 17.00 Nowennę, która przed rokiem poprzedziła jego proklamację. Natomiast   ogólnopolskie obchody rocznicowe kończą się dziś w Krakowie - Łagiewnikach.

  5. W następną niedzielę będziemy gościć delegata Wyższego Seminarium Duchownego   Diecezji Siedleckiej, ofiary na tacę przeznaczone będą  na potrzeby naszego Seminarium. 

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę - 2843 zł., dziś zbiórka do   puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

  7. W dzisiejszym „Echu Katolickim” warto przeczytać: Co robię z darem wiary?,   Modlitwa zawierzenia: „Jezu, Ty się tym zajmij”, Maryja jako kobieta służąca z miłością,   „Cmentarz dowodem na nieśmiertelność” – jakie przepisy regulują funkcjonowanie   cmentarzy i co oznacza tzw. prawo do grobu, „Dane? Nie podam.” – jak chronić swoje   dane osobowe i nie dać telefonicznym sprzedawcom?