Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. W dzisiejszą ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na wszystkich Mszach świętych ponawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za naszego Króla i Pana, przed Którym stajemy z wiarą i miłością w sercu, aby uznać Jego Panowanie i poddać się Jego Prawu, i wyznać, że Jego królowania nam potrzeba.

  2. Dziś swoje patronalne Święto obchodzi Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, naszą modlitwą otaczamy członków Oddziału Akcji Katolickiej naszej parafii i młodzież z KSM i dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej i KSM.      

  3. Dziś w naszej parafii gościmy delegata Wyższego Seminarium Duchownego   Diecezji Siedleckiej – diakona Przemysława Matuszewskiego, ofiary zebrane na tacę   są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium.

  4. Zapraszamy w środę 29 listopada o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną ze śpiewem       Nieszporów, a po Mszy na kolejne spotkanie biblijno-liturgiczne.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  6. W niedzielę za tydzień 3 grudnia rozpoczyna się liturgiczny Okres Adwentu. Z racji   pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się adoracja   Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

  7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę - 2551 zł., do puszek dla   prześladowanych chrześcijan – 1651 zł.

  8. W dzisiejszym „Echu Katolickim” warto przeczytać: „Zatrzymaj aborcję” – albo jest   się za zabijaniem, albo za ochroną życia nienarodzonych; Najczęstszą przyczyną zaginięć   ludzi jest depresja, Jak radzić sobie z lękiem, emocjami i fałszywym wyobrażeniem Pana   Boga?, Pogrzeb ostatniego wyklętego.

  9. Intencje modlitwy na grudzień 2017 r.: Ewangelizacyjna – Aby osoby starsze,   wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały,   wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych   pokoleń,  Diecezjalna – O jedność w rodzinach.

 

  10. W ostatnim tygodniu zmarli: Jan Petruczynik (l. 83) z Wisznic, ul. Warszawska i   Teresa Kieruczenko (l. 72) z Curyna – niech odpoczywają w pokoju wiecznym,   rodzinom składamy serdeczne współczucie.