1. Niedziela Adwentu

 

  1. Rozpoczynamy Okres Adwentu (rok  B), w jego przeżywanie wprowadza nas czytany   dziś List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. W dzisiejszą pierwszą   Niedzielę Adwentu, pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, wchodzi   także           w życie nowy program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce. Z racji     pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się adoracja   Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

  2. Błogosławimy dzisiaj opłatki wigilijne; prosimy, aby tak jak w latach poprzednich,   mieszkańcy Wisznic i Wygody zgłaszali się po opłatki w zakrystii lub w kancelarii   parafialnej, a do pozostałych miejscowości doręczyli przedstawiciele Rady Parafialnej.

  3. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają „Słowo na każdy dzień” –      książeczkę z          Ewangelią na każdy dzień 2018 r. wraz komentarzem biblijnym do niej i modlitwą.   Zachęcamy           do ich nabywania (za 10 zł.)  

  4. Zapraszamy wszystkich w adwentowe środy i soboty o godz. 6.30 na roratnie Msze   święte; prosimy, aby na Roraty zabrać ze sobą świece lub lampiony.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 16.00 Godzina święta.          Po Mszy świętej o godz. 17.00, która będzie połączona ze śpiewem Nieszporów,           zapraszamy na kolejne spotkanie biblijno-liturgiczne.

  6. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,   zapraszamy na Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 17.00   odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W Katedrze Siedleckiej o godz.   12.00          Msza święta pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy rozpocznie   diecezjalne obchody Jubileuszu 200-lecia powstania naszej diecezji. Z racji   uroczystości można spożywać pokaramy mięsne.  

  7. W niedzielę za tydzień 10 grudnia obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej   Kościołowi          na Wschodzie - zbiórka do puszek na pomoc wiernym z trenów byłego   ZSRR. Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III.

  8. Bóg zapłać p. Adamowi Haczkurowi i jego ekipie za pocięcie i ułożenie drzewa na   ogrzewanie nowej i starej plebanii.

  9. Zakończyliśmy generalny remont organów w naszym kościele przeprowadzony przez   organmistrza Jacka Kamińskiego z Warszawy, całkowity koszt remontu instrumentu z   posrebrzeniem piszczałek wynosi 87 tys. złotych.     

  10. W dzisiejszym „Echu Katolickim” warto przeczytać: Ludzkie życie jest wielkim   adwentem, Dlaczego Maryję nazywamy „Pełną Łaski”? „Ofiara życia” – o kapłanach   naszej diecezji, którzy oddali życie w obronie Kościoła i Ojczyzny, „Niebezpieczny świat cyberprzestrzeni”. W grudniowym numerze „Rycerza Niepokalanej”: „A gdzie miejsce dla Jezusa?”, Odpowiadam miłością jak potrafię” – rozmowę z prof. Bogdanem     Chazanem.

 

  11. W ostatnim tygodniu zmarła Janina Maksymiuk (l. 75) z Wisznic, ul. Rowińska –   niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.