Niedziela – Święto Świętej Rodziny

 

  1. Dziś, w pierwszą niedzielę po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy   Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji zakończenia roku kalendarzowego  zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed   Najświętszym Sakramentem, które zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 17.00.   Prosimy wszystkich, aby w sposób godny chrześcijanina zakończyli stary rok i jedności   z Panem Bogiem rozpoczęli nowy.

  2. Jutro 1 stycznia, w pierwszym dniu Nowego Roku obchodzimy: * Uroczystość   Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończącą Oktawę Uroczystości Narodzenia   Pańskiego, * wspomnienie nadania naszemu Zbawicielowi Najświętszego Imienia Jezus,     * Światowy Dzień Pokoju. Za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu do   Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” w celu uproszenia mocy Bożej na   cały rok można uzyskać odpust zupełny. Msze święte według porządku niedzielnego.   Pamiętajmy, że 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi mamy   obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej, udział w zabawie sylwestrowej nikogo nie   zwalnia z uczestnictwa w Eucharystii.

  3. W tym tygodniu obchodzimy: pierwszy czwartek miesiąca (o godz. 16.00 Godzina   Święta), pierwszy piątek i pierwszą sobotę.

  4. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).   Msze święte z błogosławieństwem kredy o godz. 7.30, 9.00 (po Mszy o godz. 9.00   modlitwy z racji pierwszej soboty miesiąca), 11.00 i 17.00, taca na misje. W Uroczystość   Objawienia          Pańskiego, która jest jednym z najstarszych i największych Świąt   chrześcijańskich, mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej!

  5. Zachęcamy do wzięcia udziału w czwartym Orszaku Trzech Króli, który wyruszy 6   stycznia spod Domu Kultury w Dubicy (szkoły)  i zakończy się oddaniem pokłonu   Dzieciątku Zbawicielowi w stajence w parku w Wisznicach, wspólnym kolędowaniem i   gorącym posiłkiem. W imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „OSP   Jedna          Dubica” prosimy także o modlitwę i materialne wsparcie naszego Orszaku przez   wpłatę dowolnej kwoty na konto Stowarzyszenia.

  6. W przyszłą niedzielę 7 stycznia o godz. 13.00 w katedrze siedleckiej uroczystości   Jubileuszu 25-lecia sakry biskupiej biskupa Henryka Tomasika, od 2009 roku pasterza   diecezji radomskiej, przedtem biskupa pomocniczego naszej diecezji.  

  7. W tym tygodniu z racji trwania wizyty duszpasterskiej – w poniedziałek, wtorek i   środę nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00 (Msze będą tylko o godz. 6.30).     

  8. Bóg zapłać za zorganizowanie wizyty duszpasterskiej w ostatnim tygodniu, za okazaną        życzliwość i złożone podczas kolędy ofiary na potrzeby naszej parafii: Rowiny – 3200      zł., Łyniew – 4610 zł. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:

  * Wtorek 2 stycznia: * godz. 9.00 - Dubica Górna przy drodze radzyńskiej (1 ksiądz),   * godz. 15.30 – ul. Kraszewskiego (1 ksiądz).

  * Środa 3 stycznia: * godz. 9.00 - Curyn (2 księży), * godz. 15.30 – ul. Zielona /bez nr  23 i 21/ (2 księży).

  * Czwartek 4 stycznia: * godz. 9.00 – Dubica Dolna: od Mariana Zawadzkiego do   Kazimierza Osipiuka (1 ksiądz), od Leona Osypiuka do Ireneusza Jakubiuka (1   ksiądz).

  * Piątek 5 stycznia: godz. 9.00 - Kolonia Wisznice /Zacisze/ (1 ksiądz).

  Prosimy o przyjazd po księży 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.

  9. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w Uroczystość Bożego Narodzenia – 4525 zł., 26        grudnia na Jubileusz 200-lecia Diecezji Siedleckiej – 3592 zł. oraz za opłatki   wigilijne – 6677 zł. (po odliczeniu ceny zakupu u sióstr Sakramentek w Siedlcach).

  10. Należność za wywóz śmieci z cmentarza wynosi 12 574 zł.!

  11. Duszpasterze parafii Wisznice serdecznie dziękują za modlitwę i wszystkie życzenia   świąteczne,          a ks. proboszcz także za życzenia imieninowe.

 

  12. Ks. Karol Nasiłowski, wikariusz parafii Jabłoń (tel. 510-998-097) organizuje   pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 30 stycznia – 6 lutego 2018 r., koszt 3400 zł.   wyjazd do Warszawy na lotnisko autokarem z Jabłonia.