3. Niedziela zwykła

 

  1. Dziś w naszej parafii: * po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie Stowarzyszenia   Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, * zbiórka do puszek na budowę Domu Pielgrzyma   w Pratulinie.

  2. We wtorek 23 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnieniem błog. Męczenników   Podlaskich Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy. Główne uroczystości diecezjalne   odbędą się w Pratulinie, o godz. 12.00 Msza święta pod przewodnictwem biskupa   siedleckiego Kazimierza Gurdy, na zakończenie wmurowanie kamienia węgielnego w   budowanym Domu Pielgrzyma.

  3. Ponadto w liturgii tego tygodnia obchodzimy:

    * 24 stycznia - wspomn. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona   dziennikarzy i pracowników środków społecznego przekazu.

    * 25 stycznia - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia   Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  4. Od wtorku sprawowane już będą Msze święte o godz. 17.00. 

  5. Po przerwie spowodowanej wizytą duszpasterską wracamy w środy o godz. 17.00 do   celebracji Mszy świętej ze śpiewem Nieszporów; po zakończeniu Mszy świętej   zapraszamy na spotkanie biblijno-liturgiczne. 

  6. W przyszłą niedzielę 28 stycznia po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie      dla rodziców i dzieci klas III. 

  7. Bóg zapłać za zorganizowanie wizyty duszpasterskiej w ostatnim tygodniu, za okazaną        gościnność i złożone podczas kolędy ofiary na potrzeby naszej parafii: Horyce i ul.   Przemysłowa – 1440 zł., ul. Warszawska - 3870 zł., ul. Polna – 2990 zł., Wygoda – 6450     zł.,  ul. Jasna i Nowa – 810 zł., ul. Kościelna – 3250 zł., ul. Włodawska i Zawadzkiego –     680 zł.

  8. Jutro wizyta duszpasterska na ul. Rowińskiej: godz. 9.00 - od ul. Warszawskiej   numery parzyste /jeden ksiądz/, o godz. 15.30, od ulicy Warszawskiej dołączy drugi   ksiądz, pierwszy z księży - od końca w stronę centrum.    

  9. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnia niedzielę – 2680 zł.  

  10. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Błogosławieni z Pratulina – „zwyczajni   ludzie, wielka wiara”, „Przywracanie Polski Polakom” – rozmowę z prof. KUL   Mieczysławem Rybą, Moralne dylematy związane z przeszczepem organów, „W   kolędowym tonie” – migawkę z naszego koncertu Kolęd i Pastorałek.

  11. W ostatnim tygodniu zmarła Anna Pakaluk (l. 98) z Wisznic, ul. Zielona – niech   odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.

         12. Gminny Ośrodek Kultury w Wisznicach zaprasza dziś o godz. 12.30 na Jasełka.