4. Niedziela zwykła

 

  1. Dziś w ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Po   Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

    * 31 stycznia – wspomn. Św. Jana Bosko, kapłana;

    * 2 lutego (piątek) – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej),   Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte z błogosławieństwem gromnic o godz. 6.30,   9.00 i 17.00, taca na zakony klauzurowe w diecezji, obowiązuje wstrzemięźliwość od   pokarmów mięsnych. Po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca   Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca.

    * 3 lutego – wspomn. dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób   gardła.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (o godz. 16.00 Godzina święta), pierwszy       piątek i pierwsza sobota miesiąca.    

  4. Bóg zapłać za zorganizowanie wizyty duszpasterskiej w ostatnim tygodniu na ul.   Rowińskiej, za okazaną          gościnność i złożone podczas kolędy ofiary na potrzeby naszej parafii - 5350 zł.

  5. W przyszłą niedzielę 4 lutego, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o   godz. 11.00 adoracja najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna wewnątrz   kościoła oraz zmianka różańcowa dla Kół Różańcowych.

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnia niedzielę: na tacę – 2384 zł., do puszek na   budowę Sanktuarium w Pratulinie – 1424 zł.    

  7. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Męstwo unitów darem Ducha   Świętego – rozmowę o kulcie błog. Męczenników z Pratulina  z ks. prof. Kazimierzem   Matwiejukiem, Rozwód nikomu się nie opłaca, a najwięcej tracą dzieci – jak ratować   małżeństwo na nowym portalu „Ratuj Rodzinę”, Rady adwokata co zrobić, aby nie   zawrzeć niekorzystnej umowy? Materiały formacyjne dla członków Kół Żywego   Różańca.  W Rycerzu Niepokalanej – „Bóg stworzył człowieka zdrowym”.  

  8. W ostatnim tygodniu zmarli: Jan Zaleszczyk (l. 90) z Wisznic, ul. Polna i Ludwika   Kalinowska (l. 90) z ul. Rowińskiej, mieszkająca ostatnio w Marysinie /pogrzeb jutro 29   stycznia: 11.00 różaniec w kościele, 12.00 Msza   pogrzebowa/ – niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.

  9. Intencje Modlitwy na luty 2018 r.: * Powszechna – Aby ci, którzy sprawują władzę   materialną, polityczną lub duchową nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja; *  Diecezjalna – O obfite owoce kongresu różańcowego w Radzyniu Podlaskim, *   Parafialna – Aby osoby obojętne i niepraktykujące przyjęły zaproszenie do uczestnictwa   w niedzielnej Eucharystii i otworzyły się na zbawczą miłość Chrystusa.  

  10. Bóg zapłać sponsorom Koncertu Kolęd i Pastorałek: Waldemar i Beata   Wołosiukowie, Konrad Jaszczuk – Avangarda, Adam i Celina Haczkurowie, Piotr   Dragan, Zbysław Gabrylewicz – Bank Spółdzielczy, Małgorzata Banaszczyk, Marek   Banaszczuk, Paweł Frończuk,           Grzegorz Suzonowicz, Andrzej i Elżbieta Kopisiowie,   Adam Kamiński, Piotr Frończuk, Marek i Paulina Popielewiczowie, Ryszard     Torbiczuk.