5. Niedziela zwykła

 

  1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz.11.00 adoracja   Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła oraz zmianka   dla Kół Różańcowych. O godz. 13.00 w Telewizji Polonia transmisja Mszy świętej z   kolegiaty w Janowie Podlaskim, celebrowanej przez biskupa siedleckiego       Kazimierza   Gurdę.

  2. Jutro 5 lutego przypada 13. rocznica święceń biskupich (sakry) biskupa siedleckiego  Kazimierza Gurdy.

  3. Zapraszamy w środę 7 lutego o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną ze śpiewem   Nieszporów, a po jej zakończeniu na spotkanie biblijno-liturgiczne.   

  4. W przyszłą niedzielę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy   osoby chore na Mszę świętą o godz. 9.00, prosimy o pomoc chorym w przybyciu do   kościoła.

  5. W niedzielę za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 chrzest dzieci. Kolejny chrzest   planowany jest podczas liturgii Wigilii Paschalnej 31 marca.

  6. Zelatorzy Kół Różańcowych przyjmują zapisy na wspólny wyjazd na Diecezjalny   Kongres Różańcowy, który odbędzie się w sobotę 24 lutego w Radzyniu Podlaskim.

  7. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w ostatnią niedzielę – 2299 zł., 2 lutego na   zakony klauzurowe w diecezji – 1370 zł.

  8. Należność za zakup 4000 litrów gazu do ogrzewania kościoła po 1,57 zł/l wyniosła   6280 zł.

  9. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Daj się Jezusowi uzdrowić, W   trosce o historię diecezji – o zakończonym w Janowie Podlaskim remoncie krypt   biskupów podlaskich. „Okultyzm zrobił ze mnie wrak człowieka”, Jak się uczyć, by się   nauczyć?

 

  10. Intencje Modlitwy na luty 2018 r.: * Powszechna – Aby ci, którzy sprawują władzę   materialną, polityczną lub duchową nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja; *  Diecezjalna – O obfite owoce kongresu różańcowego w Radzyniu Podlaskim, *   Parafialna – Aby osoby obojętne i niepraktykujące przyjęły zaproszenie do uczestnictwa   w niedzielnej Eucharystii i otworzyły się na zbawczą miłość Chrystusa.