1. Niedziela Wielkiego Postu 

 

  1. W owocne przeżywanie Okresu Wielkiego Postu, w roku Jubileuszu 200-lecia   powstania Diecezji Siedleckiej wprowadza nas czytany dziś podczas Mszy świętych   List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

  2. Gorąco zachęcamy wszystkich do pobożnego udziału w Wielkopostnych   nabożeństwach: Drogi Krzyżowej - w piątki o godz. 16.30, Gorzkich żali – w niedziele   po Mszy świętej o         godz. 11.00. Za pobożny udział w obu nabożeństwach można uzyskać         odpust zupełny.  

  3. Po raz kolejny Caritas przeprowadza dobroczynną akcję „Jałmużna Wielkopostna”,   rozprowadzając  tekturowe Skarbonki Miłosierdzia. Prosimy o zabranie z kościoła takiej   skarbonki i składanie do nich przez czas trwania Wielkiego Postu pieniędzy   zaoszczędzonych dzięki rezygnacji z jakiejś przyjemności lub zbędnych zakupów i   ofiarowaniu ich dla osób starszych znajdujących się trudnej sytuacji.  

  4. Bóg zapłać za dar abstynencji od alkoholu.

  5. W sobotę 24 lutego po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się pierwsza katecheza dla       rodziców i chrzestnych.

  6. W przyszłą niedzielę 25 lutego obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z   Misjonarzami, połączony ze zbiórką do puszek na pomoc polskim misjonarzom i   misjonarkom. Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

  7. W przyszłą niedzielę 25 lutego rozpoczynamy cykl 10 katechez dla osób   przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy będą się odbywać   w sali na starej plebanii, rozpoczęcie o godz. 10.00 (po Mszy świętej o godz. 9.00).

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2510 zł. Dziś taca na   Jubileusz 200-lecia Diecezji Siedleckiej.

  9. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Poznać głębokości Boga” – czym   jest dar rozumu? Wywiad o cudach w Lourdes, Sztuka rozmowy - jak mówić, by nie   ranić, Jak rozpoznać depresję i sobie z nią poradzić?