2. Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, połączony   ze zbiórką do puszek na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom. Jego hasło:   „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego” przypomina nam, że wszyscy jesteśmy   odpowiedzialni za misje. Możemy także pomagać misjonarzom wysyłając SMS na numer   72052 o treści misje (koszt 2,46 zł.). Po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się   spotkanie dla rodziców i        dzieci klas III.

  2. Gorąco zachęcamy wszystkich do         pobożnego udziału w nabożeństwach Drogi   Krzyżowej - w piątki o godz. 16.30, Gorzkich żali – w         niedziele po Mszy świętej o   godz. 11.00. Za pobożny udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.  

  3. Bóg zapłać za dar abstynencji od alkoholu. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę   niepodległości, z miłości do Ojczyzny włączmy się w akcję: „100 dni abstynencji na   100-lecie odzyskania niepodległości”. 

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 16.00 Godzina   święta), pierwszy piątek i pierwszą sobota miesiąca.

  5. Dnia 1 marca (czwartek) obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W   naszym kościele będziemy się za nich modlić w niedzielę 4 marca na Mszy świętej o   godz.          11.00.

  6. W sobotę 3 marca po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na drugą katechezę dla   rodziców i chrzestnych.

  7. Dziś rozpoczynamy cykl 10 katechez dla osób        przygotowujących się do zawarcia   sakramentu małżeństwa. Katechezy będą się odbywać w sali na starej plebanii,   rozpoczęcie o godz. 10.00 (po Mszy świętej o godz. 9.00).

  8. W niedzielę za dwa tygodnie 11 marca rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe   rekolekcje wiekopostne, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i za ks.   rekolekcjonistę.

  9. Bóg zapłać na ofiarę 300 zł na paschał.

  10. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę na Jubileusz 200-lecia   Diecezji Siedleckiej – 3020 zł.

  11. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Wydarzenia z dziejów diecezji   siedleckiej, Boży dar rady – pomoc w naszym zabłąkaniu, Dlaczego zły duch bardzo   boi się postu? „Opatrzność dała mi taką rodzinę” – o radościach i trudach   macierzyństwa opowiada mieszkanka naszej diecezji, matka trzynaściorga dzieci,   odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi, Comiesięczne materiały   formacyjne dla członków Kół Różańcowych. W Rycerzu Niepokalanej: Jak żyć w   prawdzie? „Zostanie tylko to, co zrobiliśmy dla innych - wywiad z aktorką Ewą Ziętek.

  12. W ostatnim tygodniu zmarli: Rajmund Mazur (l. 33) z Wygody i Regina   Tomaszewska (l. 59) z Wygody, mama ks. Pawła Tomaszewskiego – Msza pogrzebowa   pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy we wtorek 27 lutego o   godz. 13.00. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne   współczucie. 

  13. Intencje Modlitwy na marzec 2018 r.: * Ewangelizacyjna – Aby cały Kościół uznał   pilną potrzebę formacji dla rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i   wspólnotowym. * Diecezjalna i Parafialna – By czas Wielkiego Postu przyczynił się do   nawrócenia          ludzi obojętnych religijnie i o dobre owoce rekolekcji parafialnych.