3. Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś dzień imienin biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy - przez przyczynę św.   Kazimierza królewicza upraszajmy u Boga dla Pasterza naszej Diecezji obfitość Bożych   łask.

  2. W sobotę 10 marca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa,   Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła świętego, patrona rodzin,   mężczyzn, zwłaszcza ojców, ludzi pracy i dobrej śmierci, którą będziemy odmawiać do   18 marca po porannej Mszy świętej.   

  3. W sobotę 10 marca po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na kolejną katechezę dla rodziców i chrzestnych.

  4. W następną niedzielę 11 marca rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe   rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. kanonik Marek Matusik, wikariusz biskupi         ds. życia konsekrowanego i instytutów życia apostolskiego. Gorąco wszystkich     prosimy: o pobożny udział w całych rekolekcjach, o modlitwę w intencji rekolekcji i           ks. rekolekcjonisty oraz ofiarowanie cierpień i postu, o zachęcenie innych do   uczestnictwa w rekolekcjach, o pomoc osobom starszym i dzieciom w dostaniu się do   kościoła. Pamiętajmy, że pełny udział w rekolekcjach jest bardzo ważnym   obowiązkiem       każdego człowieka wierzącego, świadczy, że poważnie przeżywamy swoją wiarę i          troszczymy się o nasze wieczne zbawienie. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek      12 marca i wtorek 13 marca pół godziny przed każdą Mszą świętą, które będą odprawiane o godz. 10.00, 12.15 i 17.00.

  5. Już dziś w zakrystii można zgłaszać osoby chore i będące w podeszłym wieku,   potrzebujące przyjazdu kapłana z Panem Bogiem.

  6. W ramach Jałmużny Wiekopostnej Caritas rozprowadza wielkanocne baranki z   czekolady (po 5 zł.).    

  7. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2371 zł., do puszek na   misje – 1680 zł. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.

  8. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Siedem rad św. o. Pio na temat spowiedzi,    Droga Krzyżowa z ojcem Dolindo, Relację z III Diecezjalnego Kongresu Różańcowego         w Radzyniu Podlaskim, Wydarzenia z 200-letnich dziejów Diecezji siedleckiej.  

  9. W ostatnim tygodniu zmarli: Paweł Melanowicz (l. 88) z Marylina i Marek   Popielewicz (l. 38) z Dubicy Górnej (data pogrzebu jeszcze nieznana) – niech   odpoczywają w pokoju          wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.