Poniedziałek Wielkanocny

 

  1. Przeżywamy największe chrześcijańskie Święto – Uroczystość Zmartwychwstania   Pańskiego, którego obchód przedłuża się na całą oktawę i zakończy się w Niedzielę   Miłosierdzia Bożego przypadającą w tym roku 8 kwietnia. Przeżyjmy ten czas z wielką   paschalną radością jako jeden dzień, który daje nam Pan, duchowo odrodzeni.   Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt   Paschalnych i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana. Z racji Oktawy   Wielkanocy          w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

  2. „W służbie Bogu i Ojczyźnie” – pod takim tytułem czytany jest dziś podczas Mszy   świętych List Pasterski Episkopatu Polski na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu   Lubelskiego Jana           Pawła II. Ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i szkoły katolickie      w naszej diecezji.

  3. Do soboty włącznie trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego – zapraszamy o godz.   15.00 do kościoła na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.   

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (o godz. 17.00 Godzina święta),   pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  5. W piątek 6 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii doroczne 40-godzinne   Nabożeństwo. W piątek i sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie od    zakończenia Mszy świętej o godz. 6.30 do rozpoczęcia Mszy o godz. 18.00. Zakończenie    40-godzinnego Nabożeństwa w Niedzielę Miłosierdzia 8 kwietnia uroczystą procesją   eucharystyczną wokół kościoła, którą odprawimy po Mszy świętej o godz. 11.00.   Znajdźmy wszyscy czas na osobistą i wspólną adorację Jezusa eucharystycznego.      

  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i owocnego duchowo   przeżycia liturgii Triduum i Niedzieli Zmartwychwstania w naszej parafii:

  * ks. kanonikowi seniorowi Janowi Gogłozie za posługę w konfesjonale i modlitwę;

  * ks. wikariuszowi Remigiuszowi Niewęgłowskiemu za przygotowanie służby   liturgicznej;

  * osobom z Parafialnego Zespołu Dekoracyjnego: Leszkowi i Jolancie Kuśmierzom,   Zenonowi i Teresie Trochonowiczom, Mirosławie Bortniczuk i Mirosławowi Draganowi   oraz młodzież z naszego Liceum i Gimnazjum: Sylwii Gromysz, Paulinie Piwoni, Natalii   Derlukiewicz, Adrianowi Kałabanowskiemu,  Patrykowi Romaniukowi,  Beacie   Gromysz, Adriannie Korybskiej, Julii Drzewiczuk, Patrycji Mirończuk, Jakubowi   Waszczukowi, a także Pawłowi Gromyszowi i Przemysławowi Parchomiukowi za   ubranie ołtarza wystawienia i grobu Pańskiego;

  * kościelnemu Robertowi Samojlukowi i jego żonie Katarzynie za przygotowanie   kościoła do świąt;

  * organistce Joannie Gromysz i chórowi parafialnemu za śpiew podczas liturgii;

  * klerykowi Krystianowi Bajkowskiemu, lektorom, ministrantom i całej służbie   liturgicznej, osobom czytającym słowo Boże, intencje modlitwy wiernych i śpiewającym   psalm;

  * Małgorzacie Kajszczak za ofiarowanie kwiatów;

  * Henrykowi Stolarczukowi za przywiezienie kwiatów z Białej Podlaskiej oraz brzózek   do dekoracji grobu;

  * wszystkim niosącym chorągwie i dziewczynkom sypiącym kwiaty podczas procesji   rezurekcyjnej;

  * druhom strażakom za czuwanie przy grobie po zakończeniu Wigilii Paschalnej do   rezurekcji i udział w procesji;

  * wszystkim adorującym Jezusa eucharystycznego podczas trwania Triduum;

  * chorym za dar modlitwy i cierpienia;

  * wszytki Gościom świętującym Zmartwychwstanie Pańskie w naszej parafii.

  7. Bóg zapłać za ofiarowanie jajek dla naszego Seminarium Duchownego i darów   żywnościowych dla potrzebujących oraz za dowóz księży na błogosławieństwo   pokarmów wielkanocnych.

  8. Duszpasterze naszej parafii serdecznie dziękują za modlitwę i wszystkie życzenia   wielkanocne.    

  9. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w Niedzielę Palmową – 3219 zł., w Wielki   Piątek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie – 2998 zł.

  10. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: „Od dzisiaj - sługa Boży” – inauguracja   procesu beatyfikacyjnego biskup Ignacego Świrskiego, Jak rozpoznawać wolę Bożą?  

  11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

   * (zapowiedź 3): Artur Jan Olesiejuk, kawaler z Wisznic, ul. Polna i Katarzyna Kwapisz,   panna z Jarosławca, parafii Jarosławiec.

  * (zapowiedź 2): Jakub Dawid Skurski, kawaler z Wisznic, ul. Polna i Magdalena   Białecka, panna z Białej Podlaskiej, ul. Parkowa, parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej   Podlaskiej.

  Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących   pomiędzy nimi, zobowiązany          jest poinformować tutejszych duszpasterzy.

  12. W ostatnim czasie zmarli: Stanisław Osypiuk (l. 88), mieszkający ostatnio w   Międzylesiu ( Msza pogrzebowa – wtorek 3 kwietnia godz. 14.00) i Wiesław Kisiel (l.   60) z Wygody, blok 8 (Msza pogrzebowa – wtorek 3 kwietnia godz. 16.00). Niech   odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.