2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

 

  1. Przeżywamy dziś 2. Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, patronalne   Święto Caritas. Taca na Caritas Diecezji Siedleckiej. W naszej parafii uroczystą procesją   wokół kościoła, którą odprawimy po Mszy świętej o godz. 11.00, kończymy 40-godzinne       nabożeństwo.

  2. Jutro 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przełożoną w tym      roku z 25 marca za względu na przypadającą w tym dniu Niedzielę Palmową) oraz Dzień   Świętości Życia, połączony z rozpoczęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.   Zapraszamy na Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 - na Mszach o godz. 9.00 i 18.00   z        obrzędem rozpoczęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, do podjęcia której   serdecznie   zachęcamy.

  3. Wczoraj w Siedlcach odbyła się XII Sesja Plenarna Synodu Diecezji Siedleckiej,   podczas której odbyło się głosowanie wypracowanych dokumentów końcowych Synodu.        W imieniu ks. biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy składamy podziękowania       za      udział w powstawaniu niniejszych dokumentów i modlitwę wszystkim członkom       naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego.

  4. W sobotę 14 kwietnia w Kolegiacie w Janowie Podlaskim, w ramach obchodzonych   uroczystości 200-lecia istnienia naszej diecezji odbędą się uroczystości pogrzebowe   biskupów podlaskich: Jana Marcelego Gutkowskiego (+ 1863) i Piotra Beniamina   Szymańskiego (+           1868) - o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza święta pod   przewodnictwem arcybiskupa         Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, po niej   modlitwa przy trumnach z doczesnymi szczątkami biskupa Szymańskiego,   sprowadzonymi z Łomży oraz trumnie z ziemią z grobu we Lwowie biskupa   Gutkowskiego.

  5. W przyszłą niedzielę 15 kwietnia po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się   obowiązkowe spotkanie przed I Komunią świętą dla rodziców i dzieci klas III.  

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego –   5459 zł., w Poniedziałek Wielkanocny na KUL i szkoły katolickie w diecezji – 3257 zł.

  7.  W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Jak możemy ofiarować Jezusa   Ojcu – o rozumieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego? Śladami św. s. Faustyny, Biskup  podlaski Beniamin Piotr Paweł Szymański, Czego nas uczy św. o. Pio? „Nie dać się   nabrać” – rozmowę z powiatowym rzecznikiem konsumentów. Dzieciom polecamy   „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek dobra”.

  8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: zapowiedź 3: Jakub Dawid   kurski, kawaler z Wisznic, ul. Polna i Magdalena        Białecka, panna z Białej Podlaskiej, ul.        Parkowa, parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Otoczmy ich naszą          modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany   jest poinformować tutejszych duszpasterzy.

  9. W ostatnim tygodniu zmarł Ryszard Parchomiuk (l. 70) z Dubicy Górnej – niech   odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie wraz modlitwą składamy serdeczne   współczucie.