3. Niedziela Wielkanocna

 

   1. Dziś w 3. Niedzielę Wielkanocną Kościół katolicki w Polsce przeżywa Niedzielę   Biblijną, którą rozpoczyna X Tydzień Biblijny. Hasłem tegorocznego Tygodnia   Biblijnego są słowa Jezusa zapisane w Ewangelii św. Jana: „Weźmijcie Ducha   Świętego” (J 20,22). W dzisiejszą niedzielę obchodzimy równocześnie Drugi   Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego - w tym roku, roku 100-lecia odzyskania        przez Polskę niepodległości, czytać będziemy List św. Pawła Apostoła do Rzymian.   Dlatego na zakończenie każdej Mszy          świętej każdy z nas otrzyma Boży dar – „Chleb   życia” pod postacią fragmentu Pisma świętego. Z  koszyczków weźmiemy kartkę z   zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Przysłów (ze ST). W domu   znajdziemy w Biblii ten święty tekst, uważnie odczytamy, będziemy go rozważać, modlić   się nim, i w jego mocy i          świetle uczyć się patrzeć na swoje codzienne życie, aby   wzrastać w wolności dzieci Bożych ku pełni życia w Chrystusie.

  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie przed I Komunią świętą dla       rodziców i dzieci klas III.  

  3. W sobotę 21 kwietnia odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie dla małżeństw i   rodzin. W programie spotkania: godz. 18.00 Eucharystia, konferencja ks. Łukasza   Kałaski, wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie i duchowego opiekuna   Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w naszej diecezji, świadectwa osób z   Domowego Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu. W imieniu organizatorów -   wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, zatroskani o dobro naszych rodzin i świadomi   dzisiejszych jej zagrożeń, serdeczne wszystkich zapraszamy do udziału w tym   spotkaniu.

  4. Z racji rozpoczętego procesu beatyfikacyjnego biskupa Ignacego Świrskiego została   wydana książka pt. „Biskup Świrski – świadek Bożego miłosierdzia”, mająca na     celu   ukazanie wszystkim wiernym w naszej diecezji życia i sylwetki duchowej Sługi Bożego   biskupa Ignacego oraz obrazki z modlitwą o jego        beatyfikację i uproszenie łask za   jego przyczyną. Prosimy o wzięcie tej książki (cena 2 zł.) i obrazków.    

  5. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia na   Caritas Diecezji Siedleckiej – 2956 zł.; w przyszłą niedzielę taca na utrzymanie   Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej.

  6. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: „Biblia. Podręcznik życia” – rozmowę z   ks. moderatorem Dzieła          Biblijnego Diecezji Siedleckiej o roli Pisma świętego w naszym         życiu, Bractwo Małych Stópek w obronie życia nienarodzonych, „Rolnikowi należy się      szacunek” – rozmowę diecezjalnym duszpasterzem rolników ks. Stanisławem Chodźko,

  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1): Grzegorz   Karwacki, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Agata Dudziak, panna z Majdanu   Mętowskiego, parafii Wilczopole. Otoczmy ich naszą modlitwą. Kto by wiedział o   przeszkodach zachodzących między nimi, zobowiązany jest o tym poinformować   tutejszych duszpasterzy.

  8. W ostatnim tygodniu zmarła Sabina Kocząb (l. 69) z Wisznic, ul. Fabryczna (pogrzeb   jutro w poniedziałek 16.04, godz. 9.30 wyprowadzenie z domu pogrzebowego, 10.00   Msza pogrzebowa) – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie wraz modlitwą   składamy serdeczne współczucie.