5. Niedziela Wielkanocna

 

   1. Dziś przypada Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego Podczas II   Wojny Światowej.

  2. We wtorek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj – zapraszamy do pobożnego i licznego         udziału w nabożeństwach majowych w naszym kościele: * w dni powszednie o godz.          17.30, * w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Zachowajmy także i nadal   pielęgnujmy piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i     kapliczkach.

  3. W tym tygodniu obchodzimy:

    * w czwartek 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto narodowe   Konstytucji 3 maja (227. rocznicę jej uchwalenia). Msze święte o godz. 7.30, 11.00 i   17.00 – zapraszamy przede wszystkim na Eucharystię o godz. 11.00 w intencji naszej   Ojczyzny poprzedzoną okolicznościową akademią w parku przed kościołem.   Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Pamiętajmy       o wywieszeniu na naszych domach   biało-czerwonej flagi.

    * 4 maja – wspomn. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

   4. W środę 2 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej   ds. Ekonomicznych.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  6. Spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią świętą w sobotę 5 maja o   godz. 9.00.

  7. W niedzielę za tydzień 6 maja po Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie   majowym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna wokół kościoła.

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę na utrzymanie WSD Diecezji   Siedleckiej – 3515 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla prześladowanej rodziny         chrześcijańskiej w Syrii.

  9. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Patriotyzm to dawanie   świadectwa” - czym jest współczesny patriotyzm? „Rodzina Drogą Kościoła” – co   ciekawego czeka nas podczas         Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie 13 maja? Co       znaczą wezwania Litanii Loretańskiej: „Stolico mądrości”, „Domie złoty”?, Nowa polska           błogosławiona – pielęgniarka Hanna Chrzanowska, W naszym Kole Różańcowym.

  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 3):

  Grzegorz Karwacki, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Agata Dudziak, panna z   Majdanu Mętowskiego, parafii Wilczopole.

  Otoczmy ich naszą modlitwą. Kto by       wiedział o przeszkodach zachodzących między   nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych duszpasterzy.

  11. Intencje Modlitwy na maj 2018 r.: * Ewangelizacyjna – Aby wierni świeccy   wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by   odpowiadać na    wyzwania dzisiejszego świata; * Diecezjalna – Aby Polacy odnaleźli   drogę do jedności          oraz o łaskę wiary; * Parafialna – W intencji maturzystów aby otwierali się na światło Ducha Św., rozpoznali drogi życiowego powołania.

  12. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców gminy   Wisznice do wzięcia udziału w debacie społecznej pod hasłem: „Porozmawiajmy o   bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się jutro 30 kwietnia w   Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wisznice.