6. Niedziela Wielkanocna

 

   1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie   majowym  procesja eucharystyczna wokół kościoła.

  2. Od dziś do środy przypadają tzw. dni krzyżowe – Dni modlitw o urodzaje i za kraje   głodujące.

  3. Zachęcamy do pobożnego i liczniejszego niż dotychczas udziału w nabożeństwach   majowych odprawianych w naszym kościele: * w dni powszednie o godz. 17.30, * w   niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Dziękujmy wszystkim, którzy gromadzą się   na to nabożeństwo przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

  4. We wtorek 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,   patrona Polski.

  5. Dnia 9 maja przypada 79. rocznica śmierci biskupa Henryka Przeździeckiego (+ 1939), pierwszego biskupa naszej diecezji po jej wskrzeszeniu w 1918 r.

  6. W piątek 11 maja rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha   Świętego (w naszym kościele nowenna będzie odmawiana na zakończenie Nabożeństwa   majowego).  

  7. Spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią świętą w sobotę 12 maja o          godz. 9.00 (w pierwszej części odbędzie się próba w kościele, w drugiej – egzamin).

  8. W przyszłą niedzielę 13 maja w Parczewie odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny   (rozpoczęcie o godz. 10.30, o godz. 12.30 Eucharystia pod przewodnictwem biskupa   Piotra Sawczuka). Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej że z   Wisznic do Parczewa jest niedaleko. 

  9. W niedzielę za tydzień 13 maja w naszej parafii błogosławieństwo pól: o godz. 14.00 w         Marlinie i Łyniewie, o godz. 15.00 w Dubicy. Po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec fatimski.

  10. Zbliżają się główne uroczystości Jubileuszowe 200-lecia Diecezji Siedleckiej, które   odbędą się w Janowie Podlaskim - w czwartek 7 czerwca i w Siedlcach - w sobotę 9   czerwca. Chcielibyśmy, aby także wierni naszej parafii wzięli udział w tych wielkich   uroczystościach i dlatego organizujemy wyjazd autokarem do Janowa Podlaskiego na   Mszę świętą o godz. 17.00. Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje p. Joanna Dudzińska.   

  11. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2854 zł. Dziś zbiórka do   puszek dla prześladowanej rodziny chrześcijańskiej w Syrii. W przyszłą niedzielę taca na   Jubileusz 200-lecia Diecezji Siedleckiej.

  12. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Młodość – trudny krok w   dorosłość” – rozmowę z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, „Więcej zaufania” – jak   pomóc osobom cierpiącym na skrupuły? Jestem nowym     człowiekiem – wierzę, że Bóg   może przemienić każdego człowieka, „Autoagresja wśród nastolatków”.        

  13. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1): Łukasz   Semeniuk, kawaler z Rowin, parafii tutejszej i Paulina Baczkura, panna z Rogoźniczki,   parafii Manie. Otoczmy ich naszą modlitwą. Kto by wiedział o przeszkodach   zachodzących między    nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych   duszpasterzy.