Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

   1. Dziś o godz. 14.00 w Marlinie i w Łyniewie i o 15.00 w Dubicy błogosławieństwo pól;   po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec fatimski.

  2. W środę 16 maja obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,    patrona Polski.

  3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha       Świętego.  

  4. Spotkanie – próba przed I Komunią świętą dla dzieci klas III i ich rodziców w   czwartek 17 maja po Mszy świętej o         godz. 18.00. Spowiedź tych dzieci przed I Komunią       świętą oraz ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i bliskich - w sobotę 19 maja o           godz. 15.45.

  5. Zapraszamy w sobotę 19 maja o godz. 18.00 na wigilijną Mszę święta przed   Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a po jej zakończeniu na okolicznościowe   nabożeństwo modlitewne do Ducha Świętego.

  6. W niedzielę za tydzień 20 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,   która kończy Okres Wielkanocny. Na Mszy świętej o godz. 11.00 Pierwsza Komunia   święta dzieci klas III naszej parafii. Z racji uroczystości I Komunii nabożeństwo   majowe po Mszy świętej o godz. 9.00.   

  7. Kończy się czas wielkanocnej Komunii świętej. Przypominamy, że okres, w którym   obowiązuje czas Komunii wielkanocnej, trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy   Świętej, a ta w tym roku przypada 27 maja.   

  8. W niedzielę za dwa tygodnie 27 maja odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet   do Pratulina (rozpoczęcie o godz. 10.00, w programie: „Cudem jest życie” – Dorota   Łosiewicz, żona, matka i dziennikarka, nabożeństwo majowe, o 12.30 Eucharystia pod   przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy).

  9. Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Jubileuszu 200-lecia Diecezji   Siedleckiej - zapisy na wspólny wyjazd autokarem na uroczystości do Janowa Podlaskiego, które odbędą się w czwartek 7 czerwca, przyjmuje p. Joanna Dudzińska.   

  10. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę: na tacę – 2612 zł., do puszek dla   prześladowanej rodziny chrześcijańskiej w Syrii – 1093 zł. Dziś taca na Jubileusz 200-   lecia Diecezji Siedleckiej.

  11. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: „Mały wielki święty” – św. Leopold   Mandić, patron spowiedników i spowiadających się, Relacje z obchodów Święta 3 maja w naszym rejonie, „Ile paciorków, tyle historii” – o mocy modlitwy różańcowej,   Nieznane historie z walk o niepodległość Ojczyzny w lasach naszego rejonu.

  12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 2): Łukasz   Semeniuk, kawaler z Rowin, parafii tutejszej i Paulina Baczkura, panna z Rogoźniczki,   parafii Manie. Otoczmy ich naszą modlitwą. Kto by wiedział o przeszkodach   zachodzących między nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych   duszpasterzy.

  13. W ostatnim tygodniu zmarli: Anna Gabrylewicz (l. 88) z Wisznic, ul. Nowa, Hanna   Gościmska (l. 69), ul. Polna i Jan Kuć (l. 92) z Rowin. Niech odpoczywają w pokoju   wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.