BRACTWO STRAŻNICY KOŚCIOŁA W OBRONIE
ŚW. JANA PAWŁA II

 

Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości
– i tylko święci mogą odnowić ludzkość” – św. Jan Paweł II

 

KUSTODIA
BRACTWA STRAŻNICY KOŚCIOŁA
DIECEZJI SIEDLECKIEJ

 

W odpowiedzi na Apel Biskupa Siedleckiego i w duchu odpowiedzialności za Kościół zwracamy się do wszystkich braci Strażników Kościoła z prośbą o modlitwę i czytelny znak stanięcia po stronie papieża Polaka.

Jako bractwo jesteśmy zobowiązani reagować na tak zasiewane zło, które niszczy Kościół i świętość ludzi, którzy do niego należą.

Kierujemy zachętę do wszystkich członków Bractwa Strażnicy Kościoła o danie wyrazu naszej solidarności wobec tego co święte i o świętości stanowi.

Propozycja dla parafialnych Bractw jest następująca:

Prosimy, by każde bractwo w czasie parafialnych rekolekcji – po uzgodnieniu z proboszczem – zorganizowało modlitwę różańcową prowadzoną przez bractwo z rozważaniami nauczania papieża Jana Pawła II.

Jako dekorację i znak obrony świętości i naszej wiary w świętość papieża Polaka prosimy, by wystawić w kościele przy rozważaniu różańcowym obraz Jana Pawła II.

Proponujemy na znak jedności z Kościołem i obrony świętości papieża Polaka, by w każdym domu naszych braci w oknach wystawić obraz św. Jana Pawła II na znak wiary w jego świętość lub wywiesić flagę papieską na znak jedności kościoła z papieżem Polakiem.

W ten sposób – przez modlitwę i znak naszego zdecydowanego sprzeciwu przeciw fałszowaniu i opluwaniu tego co święte w kościele – zjednoczmy się w świadectwie obrony naszych wartości chrześcijańskich i narodowych.

Gorąco prosimy o dołożenie wszelkich starań, by nasze Bractwo stało się czytelnym znakiem i opowiedzeniem za tym co stanowi naszą tożsamość.