Chór Parafialny Radość przy Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach powstał w roku 2004. Inspiratorem i założycielem chóru była organistka pani Joanna Gromysz przy życzliwym wsparciu ówczesnego Proboszcza Parafii ks. Kanonika Krzysztofa Czyrki. W początkach istnienia Chóru swoje zamiłowania muzyczne eksponowało i realizowało zaledwie pięcioro chórzystów. Obecnie tworzy go około trzydziestoosobowa grupa pasjonatów muzyki chóralnej w różnym wieku, bo w Chórze śpiewają także całe rodziny. Dzięki aktywnej obecności chórzystów czynność liturgiczna przybiera postać bardziej dostojną i pełną majestatu, modlitwa nabiera szczególnego znaczenia, a tajemnica świętej Liturgii przybliża się. Bardzo ważnym i ogromnie nobilitującym wydarzeniem w historii Chóru było wykonanie śpiewów podczas Eucharystii Odpustowej sprawowanej przez ks. Biskupa Siedleckiego Ordynariusza Zbigniewa Kiernikowskiego w Kodniu 15 sierpnia 2007 roku. W styczniu 2006 roku podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Akcji Katolickiej do Pratulina w rocznicę męczeństwa Unitów Podlaskich, podczas koncelebrowanej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Biskup Pomocniczy Henryk Tomasik, Chór z Wisznic wykonał pieśni liturgiczne.

W swoim bogatym repertuarze Chór obok pieśni liturgicznych i religijnych ma również pieśni patriotyczne i ludowe. Swoim śpiewem ubogaca Liturgię podczas uroczystości i świąt religijnych, oraz uroczystości świeckie. Kierownikiem muzycznym Chóru dobierającym śpiewy liturgiczne oraz repertuar pieśni na koncerty, i dyrygentem jest od czasu powstania Chóru organistka pani Joanna Gromysz. Chór koncertował gościnnie m.in. we Włodawie (2009), w Rykach (2010), w Sarnakach (2009, 2010), w Leśnej Podlaskiej (2010). Dużym osiągnięciem Chóru jest zdobycie pierwszego miejsca na Powiatowym Przeglądzie Chórów i Zespołów Wokalnych w Polubiczach w maju 2010 roku, oraz pierwszego miejsca na X Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej w listopadzie 2010 roku.

 

           Chór Radość wciąż jest otwarty na nowych członków miłośników muzyki sakralnej i nie tylko, którzy chcieliby uczestniczyć w tym pięknym parafialnym dziele. Zapraszamy!