W imieniu Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach oraz Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Oddział w Siedlcach zapraszamy na Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców.

Hasło tegorocznego XXXII Forum brzmi: WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W MÓZGU. FUNDAMENTY SKUTECZNEJ PROFILAKTYKI.

Podczas spotkania będziemy szukali odpowiedzi na fundamentalne pytanie dotyczące tego, jakie są podstawy skutecznej profilaktyki. Dzięki wystąpieniu pani Aleksandry Gil (certyfikowany trener profilaktyki zdrowia psychicznego, wiceprezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, autorka warsztatów profilaktycznych związanych z uzależnieniami od nowoczesnych technologii) poznamy abecadło uzależnień cyfrowych, począwszy od ich czynników, poprzez oznaki, skutki oraz leczenie. Podczas zaplanowanych warsztatów otrzymamy narzędzia pozwalające kontrolować cyfrowe życie. W drugiej części Forum dr Marek Kaczmarzyk (nauczyciel i wykładowca, biolog, neurodydaktyk i mimetyk, popularyzator nauki, autor podręczników i programów szkolnych; od roku 2000 prowadzi Pracownię Dydaktyki Biologii na Uniwersytecie Śląskim) wprowadzi nas w fascynujący świat mózgu nastolatka. Powie o związku między jego działaniem, a skłonnością do unikania stresu. Przybliży nam również temat neurodydaktyki – nauki i sztuki nauczania i uczenia się przyjaznego ludzkiemu mózgowi.

Forum rozpocznie się o godz. 9.00 w sobotę 23 września 2023 roku uroczystą Eucharystią celebrowaną w kaplicy Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Sokołowskiej 172 przez J.E. Ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego – Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej.

 

Wszystkich zatroskanych o przyszłość dzieci i młodzieży serdecznie zapraszamy.

 

Ks. Marcin Olek

Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej

im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach