* Wielki Czwartek 18 kwietnia (pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa) – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawania do godz. 21.00. Przed południem w kościołach katedralnych sprawowana jest Msza Krzyżma z poświęceniem olejów świętych, podczas której księża odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.

  * Wielki Piątek 19 kwietnia – dzień zbawczej męki i śmierci Jezusa Chrystusa, nie ma Mszy świętej. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Za udział w adoracji i ucałowanie krzyża można uzyskać odpust zupełny, zbiórka na Grób Pański w Jerozolimie. Obowiązuje powstrzymanie od pokarmów mięsnych i post ścisły. Po zakończeniu liturgii adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

  * Wielka Sobota 20 kwietnia – nie ma Mszy świętej. Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani („do piekieł” czyli do krainy zmarłych), w modlitwie, ciszy i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Zapraszamy na adorację od godz. 7.00 do 19.00 (zapoznajmy się z zaproponowanym porządkiem adoracji).

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: w kościele o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 12.00, w pozostałych miejscowościach: jeden z księży – godz. 10.45 Curyn, potem Rowiny, drugi z księży – godz. 10.45 Łyniew, potem Marylin. Składamy w darze jajka dla naszego Seminarium Duchownego, a dla potrzebujących inne trwałe produkty żywnościowe.