W dniach 18 - 27 października jest organizowana pielgrzymka autokarowa z Wisznic do Grecji ,,Śladami św. Pawła Apostoła’’. W programie pielgrzymki m.in.: SKOPIE (miasto narodzin Matki Teresy z Kalkuty), FILIPPI (starożytne miasto gdzie nauczał Apostoł Paweł), METEORA (wiszące klasztory prawosławne), ATENY, półwysep Peloponez i starożytny KORYNT.

Więcej informacji udziela i przyjmuje zapisy ks. Sławomir Gnyszka (tel. 507-145-071).

 

PIELGRZYMKA  AUTOKAROWA  DO GRECJI

„ŚLADAMI  ŚW. PAWŁA  APOSTOŁA”      18 – 27  X  2019 r.

 

 

1 dzień

Wyjazd ok 0:00 ,   przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Serbię. Zakwaterowanie w Krusevac.

 

2 dzień

Przejazd przez Macedonie – po drodze postój i zwiedzanie SKOPIE –stolicę Macedonii ,miasto narodzin  Matki Teresy z Kalkuty (dom Matki Teresy oraz poświęcone jej  muzeum).Przejazd do hotelu w Grecji.

 

3 dzień

Śniadanie.  Przejazd do SALONIK - zwiedzanie zabytków miasta (Biała Wieża, Łuk Triumfalny, Rotunda, Bazylika Św. Demetriusza, Agora, stare mury górnego miasta)  Zwiedzanie KAVALA, dawne NEAPOLIS, oraz starożytne miasto FILIPPI gdzie działał Apostoł Paweł i tu powstał pierwszy w Europie kościół chrześcijański. Msza Św. nad rzeką Św. Lidii –Pierwsza chrześcijanka w Europie -  wspominana w Dziejach Apostolskich

 

4 dzień 

Przejazd do miasteczka VERIA dawna BEREA gdzie uciekł Św. Paweł przed Salonickimi Żydami. Następnie zwiedzanie wiszących klasztorów Prawosławnych w METEORA to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych na świecie. Wizyta w pracowni pisania  ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie w Kalambaca.

 

5 dzień 

Zwiedzanie ATEN starożytnym szlakiem: AKROPOL, AREOPAG (skąd przemawiał do Greków i tam też był sądzony Św. Paweł Apostoł) Teatr Irodion i Teatr Dionizosa, Agora Grecka, Agora Rzymska, starówka ateńska, Kamienny Stadion Olimpijski, starożytny uniwersytet i biblioteka, Katedra katolicka, odprawa wart wojsk gwardii greckiej przed parlamentem, Świątynia Zeusa Olimpijskiego.  Msza Św. W kościele polonijnym w Atenach. WIECZÓR GRECKI w Atenach.

 

6 dzień

Odpoczynek w Tolo - piękne,małe miasteczko nad morzem. Po południu przejazd do pięknego malowniczego miasta NAFPLION z architekturą Wenecką. Zwiedzanie TWIERDZY PALAMIDESA z panoramą na zatokę.

 

7 dzień

Zwiedzanie  EPIDAOUROS  - teatr zbudowany w IV wieku p.n.e., następnie przejazd na wschodnie wybrzeże Peloponezu na krótki rejs wokół wyspy POROS   

 

8 dzień

Wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU. Zobaczymy Świątynie Apollina, Oktawii, Droga do Lechoniu, Akrokorynt.  Msza Św. W obiekcie archeologicznym przy „WIMIE” Św. Pawła. Przejazd Przez KANAŁ  KORYNCKI , po drodze TERMOPILE – miejsce historycznej walki 300 Spartian Dolina TEMPI – magiczne źródełko Dafne, które według wierzeń pomaga w leczeniu chorób wzroku.  

 

9 dzień

Pożegnanie Grecji i  wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Macedonie do Serbii – obiadokolacja i nocleg w hotelu w miejscowości Nowy Sad. Spacer do centrum miasta – piękna starówka.

 

10 dzień

Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót w godz. nocnych.

 

cena: 2400 zł  obejmuje:

·      przejazd komfortowym autokarem, 

·      9  noclegów w hotelach **/*** (2 w Serbii, 7 w Grecji ) pokoje 2 i 3-osobowe.

·      wyżywienie zgodnie z programem – śniadania i obiadokolacje.

·      ubezpieczenie NNW , KL, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

·       opiekę pilota ze znajomością jęz. greckiego. usługi przewodników lokalnych

 

 

szczegóły i zapisy : ks. Sławomir Gnyszka tel. 507 145 071