1. Dziś w naszej parafii (o godz. 13.00) przeżywamy radosną uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Serdecznie dziękujmy rodzicom 19 dzieci, które po raz pierwszy w życiu uczestniczą w pełni w Eucharystii przyjmując do serc Pana Jezusa w Komunii świętej, a także chrzestnym, babciom i dziadkom, paniom katechetkom i wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie w wierze. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składamy serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, ponawiając gorącą prośbę, aby świadectwem żywej wiary i przywiązania do Kościoła jeszcze bardziej pomagali dzieciom wzrastać w przyjaźni z Jezusem. Nasze dziękczynienie za dar I Komunii świętej przedłużamy na kolejne dni Białego Tygodnia. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych oraz ich rodziców na Mszę świętą o godz. 18.00, poprzedzoną, w maju - nabożeństwem majowym, a w czerwcu – nabożeństwem czerwcowym do NSPJ.

2. We wtorek kończą się nabożeństwa majowe; w środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa, które będą odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.40, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00. Prosimy o liczny i pobożny udział; tych, którzy nie będą uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, prosimy, aby Litanię do NSPJ odmawiali wspólnie w domu.

3 W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

4. W sobotę 4 czerwca, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy członków wszystkich wspólnot, ruchów i grup modlitewnych naszej parafii oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania na Eucharystię o godz. 18.00, a po niej na wspólne modlitewne czuwanie oraz agapę.

5. W przyszłą niedzielę 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny; do uroczystości przygotowujemy się przez odprawianą od piątku Nowennę.

6. W przyszłą niedzielę o 16.00 poświęcenie pól na Wygodzie.

7. Przypominamy o spoczywającym na nas obowiązku przystąpienia przynajmniej raz w roku do sakramentu pokuty i przyjęcia Wielkanocnej Komunii świętej. Wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy jeszcze dotąd nie pojednali się z Bogiem, przypominamy, że czas przystępowania do wielkanocnej Komunii świętej kończy się w Uroczystość Trójcy Świętej, która w tym roku przypada w niedzielę 12 czerwca.

8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3186 zł. W przyszłą niedzielę puszka na budowę kościołów w diecezji.

9. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Co oznacza prawda wiary o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa? „Kto was słucha, Mnie słucha” - rozmowę o posłuszeństwie w Kościele z o. oblatem Sebastianem Wiśniewskim; Mądra miłość i zasady – czym grozi nadużywanie mediów elektronicznych przez dzieci; Zelatorzy kół różańcowych naszego dekanatu u Matki Bożej Horodyskiej.

10. Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2022 r.: Papieska – W intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu; Diecezjalna – O dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży, aby rozpoznawali we współczesnym świecie prawdziwe wartości i nie ulegali zwodniczym ideologiom oraz o święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego z naszej diecezji; Parafialna – Aby rodziny zagrożone rozbiciem otwarły się na działanie Ducha Świętego i podjęły trud ratowania miłości małżeńskiej.