1. Przeżywamy dziś wielką Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Kończy się Okres Wielkanocny - zakończywszy obchód Świąt paschalnych, zachowajmy ich ducha w życiu i postępowaniu. Bądźmy wierni Duchowi Świętemu, przyzywajmy Jego mocy. Niech kieruje nami Duch Święty, a nie ducha świata. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej o godz. 17.00.

2. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00; nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.40. Jeśli nie musimy pracować, zachowajmy świąteczny charakter dnia.

3. Poświęcenie pól: dziś o 16.00 na Wygodzie, jutro o 15.00 w Curynie.

4. W sobotę 11 czerwca po Mszy o godz. 18.00 na starej plebanii rozpoczynamy kolejny cykl katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych.

5. W przyszłą niedzielę 12 czerwca w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas Wielkanocnej Komunii świętej.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę 19 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny św. Antoniego.

8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 4015 zł; dziś zbiórka do puszek na budowę kościołów w diecezji.

9. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Duch Święty to dla wielu chrześcijan wciąż „Wielki Nieznany”; Św. Michał Archanioł – potężny opiekun Kościoła; O pracy misyjnej w Paragwaju wśród czarowników, sekt i opętanych opowiada świecka misjonarka pochodząca z naszej diecezji. Polecamy także czerwcowy numer Rycerza Niepokalanej, a dzieciom Promyczek dobra.

10. W ostatnim tygodniu zmarła Danuta Kajszczak (l. 68) z ul. Kościelnej w Wisznicach. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Pogrzeb we wtorek 7 czerwca: 13.00 różaniec w kościele, 13.30 Msza pogrzebowa. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

11. Grono Pedagogiczne i uczniowie Niepublicznej Szkoły w Dubicy zapraszają w przyszłą niedzielę 12 czerwca od godz. 15.00 na Dzień Rodziny na placu przy Szkole w Dubicy.