1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy doroczny odpust parafialny św. Antoniego. Sumę odpustową o godz. 12.30 będzie celebrował nasz rodak – ks. Józef Gierczyński, proboszcz parafii w Platerowie, obchodzący w tym roku 40. rocznicę święceń kapłańskich. Pozostałe Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.00.

2. W przyszłą niedzielę 26 czerwca w Rzymie Papież Franciszek zakończy trwający w całym Kościele od 19 marca 2021 roku Rok Rodziny - w naszej diecezji zakończenie  obchodów Roku Rodziny odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie (rozpoczęcie o godz. 10.00). Z tej okazji czytany jest dziś List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

3. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) – zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 18.00 oraz w procesji eucharystycznej (nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy świętej przed rozpoczęciem procesji). Na zakończenie oktawy w czwartek 23 czerwca błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych oraz błogosławieństwo dzieci.

4. W piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Zapraszamy dzieci, młodzież szkolną oraz rodziców i nauczycieli na Mszę świętą o godz. 8.00. Przybądźmy podziękować Panu Bogu za Jego opiekę nad nami, a także naszym nauczycielom, katechetom i wychowawcom za całoroczny trud nauczania i wychowania. Prosimy, aby na zakończenie roku dzieci i starsi uczniowie przystąpili do sakramentu pokuty i przyjęli Komunię świętą.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy:

 * 23 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

 * W piątek 24 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji rodzin.

 * W sobotę 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 3692 zł. W przyszłą niedzielę puszka na KUL.

7. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Czy w Polsce zabraknie księży? Do podróży koleją można porównać nasze życie – jego stacją końcową jest niebo; Czy osoby starsze i chore są zobowiązane do zachowania postu eucharystycznego?