Ogłoszenia duszpasterskie: 1. Niedziela Wielkiego Postu 26 lutego 2023 r.

 

1. W owocne przeżywanie czasu Wielkiego Postu wprowadza nas czytany dziś podczas Mszy świętych List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

2. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 17.00 (po zakończeniu Drogi Krzyżowej będzie sprawowana Msza święta) i Gorzkich żali – w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00.

3. Bóg zapłać za modlitwę i wielkopostną ofiarę abstynencji od alkoholu.

4. W tym tygodniu przeżywamy: pierwszy czwartek miesiąca (od 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwszą sobotę.

5. W czwartek 2 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Za niezłomnych polskich żołnierzy z okresu II wojny światowej i po jej zakończeniu, którzy pragnęli Polski naprawdę suwerennej i wolnej, i nie pogodzili się ani z niemiecką, ani z powojenną sowiecką okupacją, będziemy się modlić w niedzielę 5 marca podczas Mszy świętej o godz. 11.00.

6. W sobotę 4 marca – w liturgiczne święto św. Kazimierza królewicza, pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji biskupie Kazimierzu Gurdzie z racji jego imienin.  

7. W przyszłą niedzielę 5 marca w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami; ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

8. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią w niedzielę na tacę na ogrzewanie kościoła – 4891 zł. Dziś taca na cele inwestycyjne w diecezji siedleckiej i puszka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

9.  W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Wielkopostne postanowienia to wyraz naszej miłości i tęsknoty do Boga. Świadectwo wdowy konsekrowanej o jej drodze i miłości do Kościoła. Jak odmawiać Różaniec w ramach koła różańcowego? Nie możemy zobojętnieć wobec wojny na Ukrainie.

10. Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec 2023 r.:

Papieska – Za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.

Diecezjalna -  Za poczęte dzieci, aby mogły się rozwijać pod troskliwą opieką rodziców, o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Parafialna – O owocne duchowo przeżycie wielkopostnych rekolekcji. 

11. W ostatnim tygodniu był pogrzeb śp. Janusza Pawłowicza (l. 70) z parafii w Kornicy. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

12. Nasza parafia organizuje we wtorek 14 marca wyjazd do kina w Białej Podlaskiej na film o św. Józefie pt. „Opiekun” - wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.30. Koszt 30 zł. Zapisy do czwartku 2 marca u ks. Mateusza (tel. 509-755-841).