Ogłoszenia duszpasterskie: 2. Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 r.

 

1. W dzisiejszą 2. Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę misyjną „ad gentes”  przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami (w tym roku  przyświeca nam hasło: „Z misjonarzami budujemy Kościół”). Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy pracę polskich misjonarzy i misjonarek. 

2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się za Żołnierzy Wyklętych. To im, ich wierności złożonej przysiędze i ofierze, w znacznej części, zawdzięczamy wolność i niepodległość Polski. Niech dobry Bóg przyjmie ich do Siebie i wynagrodzi za poniesione upokorzenia, ofiary i cierpienia, zadawane przez komunistyczne władze i jej oprawców. Nie przestawajmy modlić się za naszą Ojczyznę i nauczmy się czcić jej bohaterów.

3. Za dwa tygodnie w niedzielę 19 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i za ks. rekolekcjonistę. Jak już informowaliśmy, podczas rekolekcji zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie błog. Męczenników Podlaskich. Gorąco zachęcamy wszystkich do bliższego zapoznania się i umiłowania naszych błogosławionych. Częściej niż dotąd módlmy się do nich w naszych intencjach i potrzebach.

4. W środę 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet – wszystkim kobietom przekazujemy słowa wdzięczności, szacunku i życzenia obfitych Bożych łask; niech w osobie Matki Najświętszej Maryi i pod Jej opieką odkrywają prawdziwe piękno i pomoc w wypełnianiu swego powołania.

5. W przyszłą niedzielę 12 marca po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dzieci klas III i ich rodziców.

6. Organizujemy wyjazd na nowennę do sanktuarium św. Józefa w Szpakach - w czwartek 16 marca. Zapisy przyjmuje p. Teresa Trochonowicz.

7. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią w niedzielę: na tacę na cele inwestycyjne w diecezji siedleckiej – 3652 zł., do puszka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie – 3593 zł.

8. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Czym powinien być dla nas, wierzących, krzyż Chrystusa? Żołnierze wyklęci walczyli o wolną Polskę. Polecamy także nowy numer Rycerza Niepokalanej.