Ogłoszenia duszpasterskie: 3. Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.

 

1. W obliczu ostatnich coraz liczniejszych prymitywnych ataków wymierzonych w osobę św. Jana Pawła II ze strony wrogów wiary i Kościoła w naszej Ojczyźnie, tak bardzo przez niego umiłowanej, niszczenia jego imienia, wielkości i nieocenionych dla wolności naszej Ojczyzny i świata dokonań, módlmy się i stańmy wspólnie w obronie dziedzictwa, świętości i wielkości Papieża-Polaka, największego syna katolickiej Polski.  Odważnie dzielmy się świadectwem żywej wiary i przywiązania do osoby Jana Pawła II, umacniajmy w wierze przez zgłębianie jego nauczanie, wynagradzajmy za grzechy profanowania jego imienia i wizerunków.

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

3. Jutro 13 marca przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka. Codzienną modlitwą wspierajmy Ojca Świętego w jego apostolskiej posłudze.

4. W następną niedzielę 19 marca rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Dariusz Radywaniuk, dyrektor Domu Pielgrzyma  w Pratulinie. Prosimy wszystkich o modlitwę oraz ofiarowanie postu i codziennych trudności w intencjach rekolekcji i ks. rekolekcjonisty. Skorzystajmy wszyscy z czasu łaski, jaki Pan Bóg nam daje, i przyjdźmy pojednać się z Bogiem i ze sobą; odnówmy naszą wiarę i miłość. Zachęćmy innych do udziału w rekolekcjach i pomóżmy osobom starszym i dzieciom w nich uczestniczyć. Nasze nawrócenie i owoce rekolekcji polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej, św. Jana Pawła II i błog. Męczenników Podlaskich, których relikwie zostaną wprowadzone do naszej świątyni. Oczekując na ich przybycie w znaku relikwii, skorzystajmy z okazji, by lepiej ich poznać i bardziej umiłować. W tym m.in. celu zostały przywiezione z Pratulina i umieszczone w bocznej nawie naszego kościoła plansze prezentujące drogę ich heroicznej wiary – zachęcamy wszystkich, aby zechcieli tę wystawę uważnie obejrzeć! Częściej niż dotąd, módlmy się do nich, wierząc i ufając w moc ich wstawiennictwa u Boga.  

5. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i będących w podeszłym wieku, którzy potrzebują przyjazdu kapłana z Panem Bogiem (w zakrystii lub telefonicznie nr: 600-436-595).

6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią w niedzielę: na tacę – 3493 zł.; do puszek dla polskich misjonarzy – 2045 zł.; Bóg zapłać także za bezimienną ofiarę na paschał.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar na przeprowadzenie kosztownej zagranicznej operacji dla chorej Paulinki Tarasiuk z Dębowa (parafia Motwica).

8. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Jak się modlić i co zrobić, aby modlitwa była żywa i owocna? Na czym polega dobra spowiedź i jakie znaczenie ma spowiedź wielkanocna? Relację z Kongresu Różańcowego w Radzyniu Podlaskim i marszów na orientację w Wisznicach. Dzieciom polecamy nowy „Promyczek dobra”.

9. W ostatnich dniach w naszej parafii zmarły: Celina Gromysz (l. 87) z Łyniewa i Irena Baranowska (l. 93) z Curyna (pogrzeb we wtorek 14.03, godz. 11.30 różaniec, 12.00 Msza pogrzebowa). Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.

 

W związku ze spowiedzią rekolekcyjną w sobotę Msza Św. wieczorowa będzie celebrowana o godz. 18:00.