Ogłoszenia duszpasterskie: 4. Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę, która w liturgii Kościoła nosi nazwę Laetare (Niedziela radości), rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Dariusz Radywaniuk, dyrektor Domu Pielgrzyma  w Pratulinie. Program rekolekcji: poniedziałek 20.03 i wtorek 21.03 – Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz.  10.00, 12.15 (dla dzieci) i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do sakramentu pokuty i pojednania przygotujmy się przez modlitwę i dobry rachunek sumienia. Ofiary z ostatniego dnia rekolekcji oddajemy do dyspozycji ks. rekolekcjonisty. Skorzystajmy wszyscy z daru rekolekcji i szczerze pojednajmy się z Bogiem. Prosimy, jeśli to będzie tylko możliwe, o udział w rekolekcjach przez wszystkie dni – za pobożne wysłuchanie trzech rekolekcyjnych nauk możemy uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie rekolekcji zostaną uroczyście wprowadzone relikwie błog. Męczenników Podlaskich z Pratulina.

2. Owoce naszych rekolekcji polecamy także wstawiennictwu św. Jana Pawła II, gotowi jednomyślnie i zdecydowanie bronić jego dobrego imienia i swoje życie budować na Chrystusie i świętej Ewangelii. Nie pozwólmy sobie odebrać poczucia dumy i radości z przynależności do Chrystusowego Kościoła; z tego, co Polska, świat i każdy  z nas zawdzięcza św. Janowi Pawłowi II. Niech nas inspiruje i pociąga jego całkowite zawierzenie Chrystusowi i Matce Bożej. 

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

 * Jutro 20 marca (przełożoną z 19.03) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i Kościoła świętego, patrona rodzin, zwłaszcza ojców oraz ludzi pracy i dobrej śmierci.

 * W sobotę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia, który rozpoczyna Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 6.30 i 18.00 z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji. Gorąco zachęcamy do włączenia się do tego pięknego dzieła ratującego zagrożone ludzkie życie.

4. W przyszłą niedzielę 26 marca po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci klas II i ich rodziców.  

5. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i będących w podeszłym wieku, którzy potrzebują przyjazdu kapłana z Panem Bogiem (w zakrystii lub telefonicznie nr: 600-436-595).

6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią w niedzielę na tacę – 3556 zł. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na przeprowadzenie kosztownej zagranicznej operacji dla chorej Paulinki Tarasiuk z Dębowa (parafia Motwica). W przyszłą niedzielę taca na kwiaty do grobu Pańskiego w naszym kościele.

7. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Kolejny zamach na św. Jana Pawła II. „Strażnicy życia” - Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone, którzy zostali rozstrzelania przez Niemców za ukrywanie Żydów, będą ogłoszeni błogosławionymi. 

8. W ostatnim tygodniu zmarł ks. kanonik Jan Liwak, w latach 1988-2011 proboszcz parafii w Opolu-Podedwórzu w naszym dekanacie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.