Ogłoszenia duszpasterskie: 3. Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2023 r.

 

1. Dziś we wszystkich kościołach katolickich w Polsce przeżywamy VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego oraz rozpoczęcie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Hasłem tegorocznej Niedzieli Biblijnej są słowa z 1Kor 11,23: Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?  Niech dzisiejsza niedziela i kolejne dni tego tygodnia będą dla każdego z nas ponownym odkryciem, jak wielkim skarbem dla Kościoła oraz dla naszego życia i wiary świętej jest i jeszcze bardziej powinna być Księga Pisma Świętego, zawierająca żywe Słowo Boga. Dlatego na zakończenie Eucharystii, po Komunii świętej, wychodząc z kościoła, każdy z nas otrzyma Boży dar pod postacią kartki z zaznaczonymi do odczytania wersetami Ewangelii według św. Jana i Listów św. Jana. Wróciwszy do domu, odszukajmy ten tekst z Księdze Pisma świętego, pobożnie odczytajmy, uczyńmy duchowym pokarmem w życiu i postępowaniu, niech stanie się pomocą w codziennym rachunku sumienia i przedmiotem codziennej modlitwy.

2. W liturgii tygodnia obchodzimy:

* jutro 24 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (przeniesiona z 23.04).

* 25 kwietnia – Święto św. Marka Ewangelisty.

* 29 kwietnia – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu (w rocznicę wyzwolenia w 1945 roku więźniów obozu w Dachau) obchodzimy również Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

3. W środę 26 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele kolejne spotkanie dla dzieci i rodziców klas III poświęcone przygotowaniu do I spowiedzi i Komunii świętej.

4. Za tydzień 30 kwietnia Niedziela Dobrego Pasterza, taca dla Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej. Po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców.

  5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: Justynie i Markowi Bajkowskim, Agnieszce Lipińskiej. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ulic Kościelnej i Kraszewskiego.

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę dla Caritas Diecezji Siedleckiej – 4194 zł.

  7. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Tydzień Biblijny – usłyszeć głos Boga w swoim sercu. Systemy sztucznej inteligencji stwarzają poważne zagrożenie dla społeczeństwa i ludzkości. Niemiecki obóz koncentracyjny w Dachau – „golgotą” polskich kapłanów, w także z diecezji siedleckiej. Relację z wisznickiej sesji naukowej: „Kraszewscy na Podlasiu”. Relację z Ojcowskiego Poligonu Duchowego.