Ogłoszenia duszpasterskie: 4. Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2023 r.

 

1. Dziś w 4. Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się 60. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy świętych czytany jest List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy zachęcający nas do ufnej i gorącej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, za nasze Wyższe Seminarium Duchowne i przygotowujących się tam do przyszłej kapłańskiej posługi. Taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy również Dzień Modlitwy za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

3. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30 (bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa będzie sprawowana Msza święta), w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Pielęgnujmy i nie pozwólmy, aby zanikał piękny polski zwyczaj śpiewania lub odmawiania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach i w naszych domach.

3. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i Polskie Święto Narodowe – 122. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-majowej. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę świętą dziękczynno-błagalną w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny o godz. 11.00; pozostałe Msze święte o godz. 7.30 i 17.00; nabożeństwo majowe o godz16.30.

4. W czwartek 4 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców; w tym dniu Kościół czci św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

6. W przyszłą niedzielę 7 maja po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. W niedzielę za tydzień 7 maja XII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Parczewie. O godz. 10.30 w Bazylice Parczewskiej Eucharystia w intencji rodzina pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. W imieniu Pasterza diecezji zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu także rodziny naszej parafii.

8. W tym tygodniu rozpoczynają się egzaminy maturalne; módlmy się o światło Ducha Świętego dla maturzystów i właściwe rozeznanie drogi życiowej. 

  9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kościelnej i Karaszewskiego. W tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Sosnowej i Osiedla Wrzosy.

  10. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3815 zł.

  11. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy – o potrzebie nieustannej modlitwy o nowe powołania. Szatan działa w zaciszu, czy dzisiaj człowiek jest w stanie świadomie podpisać pakt z diabłem – rozmowę z koordynatorem księży egzorcystów z ramienia KEP. Comiesięczne materiały dla Kół Różańcowych – dlaczego koło różańcowe powinno mieć swego patrona?  Polecamy także majowy numer Rycerza Niepokalanej.

  12. W ostatnim tygodniu w ZOL w Curynie zmarła Józefa Sidoruk (l. 94) z Łyniewa -  Msza pogrzebowa we wtorek 2 maja o godz. 10.00. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

  13. Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj 2023 r.:

Papieska - Aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.

Diecezjalna – W intencji dziękczynnej za dar beatyfikacji bł. Pauliny Jaricot, naszej założycielki, z prośbą o rozwój Żywego Różańca w naszej diecezji.

Parafialna – W intencji dzieci pierwszokomunijnych, aby wspierane świadectwem żywej wiary rodziców i całej wspólnoty parafialnej nieustannie wzrastały w Bożej miłości i przyjaźni z Jezusem.