Ogłoszenia duszpasterskie: 6. Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 r.

 

1. Spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przygotowujące do I spowiedzi i Komunii świętej w poniedziałek i piątek po Mszy świętej o godz. 18.00. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej będzie za dwa tygodnie w niedzielę 28 maja na Mszy świętej o godz. 11.00. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych.

2. We wtorek 16 maja obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego Patrona Polski.

3. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (nowennę będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego).

4. W przyszłą niedzielę 21 maja obchodzimy Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 14.00 poświecenie pól w Dubicy i w Rowinach. (Dziś o  godz. 14.00 w Marylinie i Łyniewie, o godz. 16.00 na Wygodzie).

5. W niedzielę 28 maja odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzyma Kobiet do Pratulina. Świat i Kościół bardzo potrzebują mądrych, odważnych i świętych kobiet, dlatego w imieniu biskupa siedleckiego Kazimierza Gurda zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.   

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Zielonej i Polnej. W tym tygodniu prosimy o to parafian z ulicy Fabrycznej i Warszawskiej.

  7. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3518 zł.

  8. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: „Nie za wcześnie” – dlaczego dzieci powinny przystępować do spowiedzi świętej. Dekalog to dar Bożej miłości i drogowskaz dla dobra - zachowywanie  Bożych to sprawdzian naszej miłości do Pana Boga. Wojna na Ukrainie widziana oczami dziennikarki pochodzącej z Białej Podlaskiej.

  9. W ostatnim czasie zmarła Wacława Hładun (l. 94) z ul. Rowińskiej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne współczucie.

  10. Organizujemy wyjazd do kina do Białej Podlaskiej we wtorek 23 maja na film pt.: „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa.” Koszt 35 zł.; wyjazd sprzed kościoła o godz. 17.30; zapisy u ks. Mateusza do 18.05 (tel. 509-755-841).