Ogłoszenia duszpasterskie:

            7. Niedziela Wielkanocna 21 maja 2023 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

1.Przeżywamy dziś Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pana Jezusa jest wywyższeniem ludzkiej natury oraz utwierdza naszą nadzieję, że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się kiedyś z Nim, który jest Głową Kościoła, w chwale. Módlmy się, aby Duch Święty Bóg wzbudził w każdym z nas  pragnienie nieba.

2. We wtorek 23 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli błog. Męczenników Podlaskich do udziału w comiesięcznej modlitwie; do odmawianych modlitw dołączmy napisane na kartkach intencje, które polecimy ich wstawiennictwu.

3. Dnia 24 maja przypada 9. rocznica ingresu do katedry siedleckiej biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. 

4. W piątek 26 maja w Dzień Matki serdecznie uczcijmy wszystkie nasze mamy.

5. W sobotę 27 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na wspólne modlitewne czuwanie. Do uczestnictwa w nim wezwani są wszyscy kandydaci do sakramentu bierzmowania, kończący pierwszy rok przygotowania oraz ich rodzice. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem majowym.

6. W przyszłą niedzielę 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.  W naszej parafii na Mszy świętej o godz. 11.00 Pierwsza Komunia święta.

7. Inne informacje przed I Komunią świętą: * spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.00; * spowiedź dla dzieci oraz ich rodziców i bliskich w sobotę o godz. 10.00.

8. Poświęcenie pól o godz. 14.00: dzisiaj w Dubicy i w Rowinach, w przyszłą niedzielę w Curynie.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Warszawskiej.

  7. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3499 zł.

  8. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Do sakramentów świętych mogą przystępować tylko  ludzi wierzący. Czym grozi wmawianie dzieciom, że mogą dowolnie zmieniać płeć? Św. Rita od lat podbija serca wiernych.

  10. W dniach 2 i 3 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. W naszym dekanacie organizowany będzie wyjazd: koszt ok. 100 zł., zapisy  przyjmują Henryka Dudyk (tel. 517-045-640) i Antonina Słyszko (tel. 513-693-229). Członków Kół Różańcowych naszej parafii i wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. 

  11. W ostatnim czasie zmarli: Józef Galiński (l. 70) z Wisznic, ul. Rowińska i Aurelia Wojtowicz (l. 70) z Rowin. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom i bliskim składamy serdeczne współczucie.

  12. Z powodu małej liczby chętnych organizowany wyjazd do kina na film o św. Carlo Acutisie został odwołany.