Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela 28 maja 2023 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

1. Przeżywamy dziś wielką Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Kończy się Okres Wielkanocny – zakończywszy obchód Świąt paschalnych, zachowajmy ich ducha w życiu i postępowaniu. Bądźmy wierni Duchowi Świętemu i codziennie przyzywajmy Jego mocy i światła. Niech kieruje nami Duch Święty, a nie duch świata.

2. W naszej parafii na Mszy świętej o godz. 11.00 radosna uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Serdecznie dziękujmy rodzicom 22 dzieci, które dziś po raz pierwszy w życiu uczestniczą w pełni w Eucharystii oraz chrzestnym, babciom i dziadkom, katechetkom, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie. Rodzicom dzieci komunijnych składamy także serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości i dar dla parafii, ponawiając gorącą prośbę, aby świadectwem żywej wiary i czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła jeszcze bardziej pomagali dzieciom wzrastać w wierze i miłości Bożej. Uroczystość I Komunii świętej przedłużamy na kolejne dni Białego Tygodnia. Z racji I Komunii niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00; nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

3. Jutro, w drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 (nabożeństwo majowe o 17.30). Jeśli nie musimy pracować, zachowajmy świąteczny charakter dnia.

4. Dziś o godz. 14.00 poświecenie pól w Curynie.

5. W środę zakończenie nabożeństw majowych, w czwartek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nie do naszego kościoła: w dni powszednie o 17.40, w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Litanię do NSPJ odmawiajmy również codziennie we wszystkich naszych rodzinach.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek (od 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

6. W niedzielę za tydzień 4 czerwca Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas przystępowania do wielkanocnej Komunii świętej. Na Mszy świętej o godz. 11.00 rocznica (renowacja) I Komunii św. Spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców poświęcone przygotowywaniu uroczystości rocznicowej w czwartek 1 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00; spowiedź w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę 11 czerwca odpust parafialny św. Antoniego.

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3059 zł. W przyszłą niedzielę puszka na budowę kościołów w naszej diecezji.

  9. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Duch Święty jest duszą Kościoła – jak ludzie wierzący mogą się otwierać na dzielenie Ducha Świętego i czym są Jego charyzmaty. Jak ludzie wierzący powinni się odnosić do kwestii prywatnych objawień i medialnych informacji o rzekomych cudach? Relację z dekanalnej pielgrzymki zelatorów i członków Kół Różańcowych do MB Horodyskiej.  

  10. Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2023 r.:

Papieska – By międzynarodowa wspólnota konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin.

Diecezjalna – O dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży, aby byli blisko Boga przez udział w sakramentach świętych, zwłaszcza Eucharystii; o święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i pracy na misjach z naszej diecezji.

Parafialna -  Aby liczny i pobożny udział w nabożeństwach czerwcowych odnowił serca wszystkich parafin i rozpalił ogniem miłości Najświętszego Serca Pana Jezusa.