Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela 4 czerwca 2023 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas przystępowania do wielkanocnej Komunii świętej. Na Mszy świętej o godz. 11.00 rocznica (renowacja) I Komunii św. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Dziś w Polsce obchodzimy  kolejny Dzień Dziękczynienia Bogu i Jego Opatrzności za opiekę nad naszą Ojczyzną i dar pielgrzymek papieskich Św. Jana Pawła II. 

3. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Zachęcamy zwłaszcza do uczestnictwa w głównej Mszy świętej o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Wisznic do czterech ołtarzy. Prosimy o ubranie ołtarzy oraz o pobożny i jak najliczniejszy udział w uroczystej Eucharystii i procesji eucharystycznej; zapraszamy serdecznie dzieci w białych strojach, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej. Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej (nie wystarczy być tylko na procesji).

4. Zapraszamy w oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej do uczestniczenia o godz. 18.00 w Eucharystii oraz w procesjach eucharystycznych wokół kościoła. W czasie oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane po zakończeniu Mszy świętej o godz. 18.00, przed procesją.

5. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda udziela w piątek 9 czerwca po Uroczystości Bożego Ciała wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z dyspensy zobowiązani są ofiarować modlitwę według intencji Ojca Świętego i zastąpić wstrzemięźliwość innymi uczynkami pokuty i miłosierdzia.

6. W dniach 9-11 czerwca w Sanktuarium Błog. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie kolejne Jerycho Młodych. Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym wydarzeniu - informacji dot. uczestnictwa udziela ks. Mateusz. 

7. W przyszłą niedzielę 11 czerwca odpust parafialny św. Antoniego. O godz. 12.30 Suma odpustowa, którą będzie celebrował ks. Krystian Bajkowski, następnie procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie odpustowej Eucharystii i procesji. Pozostałe Msze święte o godz. 7.30. 9.00 i 17.00.

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy, aby w tym tygodniu przyniosła prowadzone przez siebie duchowe dzienniczki, na podstawie których dokonamy podsumowania dotychczasowego okresu przygotowań.

9. Bóg zapłać p. Romanowi Pawlukiewiczowi za wykonanie stojaka na baldachim.

10. Bóg zapłać rodzicom dzieci klas IV za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu (na Boże Ciało i odpust) prosimy o to parafian z Wygody i Wygody bloki.

  11. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 4914 zł. Dziś puszka na budowę kościołów w naszej diecezji.

  12. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: „Serca miłości pełne” – jakie obietnice dał Jezus czcicielom Jego Serca? Czy krytyka Kościoła przez tych, którzy go zdradzili i z niego odeszli, może być szczera? Uczniowie LO Wisznice po raz kolejny przebywali w Grecji. Polecamy także czerwcowy numer Rycerza Niepokalanej oraz Promyczek dobra (dzieciom).

  13. W ostatnim tygodniu zmarł Józef  Nuszczyk  (l. 79) z ul. Zielonej w Wisznicach. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.